Putovanie malej Elisabeth naprieč časom až do Betlehema

| Kultúra | 17. 12. 2019

Pozývame na výstavu Vianočné mystérium. Očarí nádhernými ilustráciami s príbehom o Elisabeth, ktorá cestovala svetom anjelov, aby spoznala tajomstvo najkrajších sviatkov v roku.

Foto: archív Knižnice pre mládež mesta Košice

 Výstava obsahuje ilustrácie z Vianočného mystéria – knihy nórskeho spisovateľa Josteina Gaardera. Hlavný hrdina Joachym objaví v kníhkupectve čarovný adventný kalendár. Práve v  jeho okienkach je ukrytá nezvyčajná cesta malej Elisabeth za tajomstvom Vianoc, a to až do Betlehema. Stretáva na nej pastierov, anjelov, pútnikov či kráľov a postupne začína rozumieť ich výrokom a zámerom. Na Slovensku vyšla kniha v roku 2012. „Myslím, že nie je určená len pre detského čitateľa. Poeticky ladený vianočný príbeh, ktorý nahliada do filozofie a histórie kresťanstva aj do súčasnosti vo Svätej zemi a v novodobej Európe, chytí za srdce aj mládež a dospelých. A určite nebudú fascinovaní len samotným dejom, ale aj ilustráciami výtvarníka Vladimíra Kráľa. Chceme predstaviť jeho tvorbu a zároveň pripomenúť skutočné posolstvo Vianoc, s dôrazom na štvortýždňové obdobie adventu. Má byť pre nás časom duchovnej prípravy pred slávením spomienky na narodenie Ježiška,“ hovorí Kamila Prextová, riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice.

Foto: archív Knižnice pre mládež mesta Košice

Medzi dvanástimi veľkoplošnými panelmi nájdeme krátky životopis Vladimíra Kráľa, ilustráciu zvestovania narodenia Ježiška, kráľa a múdrca Melichara, anjela Evangeliela aj Elisabeth a ovečku, ktorú malé dievčatko nasledovalo až do Betlehema.

Foto: archív Knižnice pre mládež mesta Košice

Magická výstava spríjemní pred- aj povianočné chvíle do 7. januára 2020 v priestoroch Knižnice pre mládež mesta Košice, pobočka LitPark na Kukučínovej 2.

Eva Barnišinová

 


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Putovanie malej Elisabeth naprieč časom až do Betlehema

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems