Na Terase sú trhy v plnom prúde, ponúkajú každodenný hudobno-zábavný program i tradičnú gastronómiu

| Pozvánky | 17. 12. 2019

Najväčšia košická mestská časť Západ aj tento rok ako prvá odštartovala celomesačné podujatie, ktoré obohatí predvianočnú atmosféru nielen Terasanom, ale i ostatným Košičanom. Do 21. decembra nájdete na námestí pred OC Galéria typické vianočné mestečko s rozmanitými umeleckými aktivitami i gastroponukou. Atmosféru dotvára 15-metrový stromček.

MČ-Západ

Počas trhov nie je núdza o hudobno-zábavný program v podaní ľudových či moderných formácií. Spomenieme Žbirka revival, Gemini, Ladies & Genitals, Riverstone, Michal Kentoš Band a iní. Country kapely vystupujú počas štvrtkových večerov. Na ľudovú nôtu sa návštevníci zabavia vždy v piatky. Soboty patria deťom a animačným podvečerom s rozprávkovými pásmami, maľovaním na tvár a predstaveniami v podaní Uja Ľuba, Kúzelníka Gabiho, Toma a Ela či Danky a Janky. Počas obdobia trhov, vždy v piatky a soboty, nechýba obľúbený živý betlehem so zvieratkami, ktoré pútajú najväčší záujem hlavne najmladších návštevníkov. Tí ich môžu nakŕmiť pripravenými jablkami či mrkvou.

MČ-Západ

Piatková charita

K terasanským trhom neodmysliteľne patria pochúťky vianočnej gastronómie a tradičné varené nápoje. Počas piatkov návštevníci môžu symbolicky prispieť na charitu, a to dobrovoľným príspevkom pri rozdávaní starostovskej čačiny, kapustnice, medovníkov či gulášu. Nedeľný program vypĺňajú ľudové zvyky, tradície a koledy v podaní folklórnych skupín a spevokolov.

Kompletný program je dostupný na www.kosicezapad.sk a denne aktualizované dianie na trhoch môžete zdieľať na FB profile Košice Západ Terasa.

 

Dominik Béreš

 

 


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Na Terase sú trhy v plnom prúde, ponúkajú každodenný hudobno-zábavný program i tradičnú gastronómiu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems