Košice Fashion Week & Summit 2019 – spolupracovať, zdieľať, inovovať!

| K13 a VÝMENNÍKY | 31. 10. 2019

Od 6. do 9. novembra privítajú Košice prestížne módne značky, zahraničných nákupcov i profesionálov z kreatívnych odborov. Prípravy na fashion week sú v plnom prúde. O tom, ako vyzerá zákulisie a či sú košickí návrhári „rozpoznateľní v dave“, hovorí riaditeľka KFW Karolína Bosáková.

 

Ovplyvnila Vás nejakým spôsobom práca so slovenskými návrhármi, obzvlášť košickými?

Košice sú vo všeobecnosti pre mňa veľmi inšpiratívne kultúrne prostredie. Návrhárky z regiónu sú neuveriteľne talentované a taktiež motivované to niekam dotiahnuť. Ide Sándor sme sprostredkovali spoluprácu s českou značkou Kara a ďalšie nové príležitosti sa ponúkajú. Dlhodobo spolupracujeme aj s Jitkou Klett, s ktorou sme sa rozhodli podporiť mladé talenty z medzinárodného projektu European Fashion Accelerator. Práve ich rozvoju venujeme časť výťažku z predaja vstupeniek na jej prehliadku.

 

Sú slovenskí návrhári „rozpoznateľní v dave“?

Usilovne pracujeme na tom, aby boli konkurencieschopní na svetovom trhu. V tomto roku prídu na na KFW & Summit nákupcovia z Francúzska, Belgicka a Holandska. Ich zhodnotenie jednotlivých kolekcií bude pre návrhárov veľmi dôležitým krokom pre budovanie globálnych značiek.

 

Na čo sa obzvlášť tešíte do Košíc?

Veľký dôraz kladieme na vzdelávanie a osobnostný rozvoj, ktorý je pre úspech v kreatívnom priemysle tak dôležitý. Medzi kvalitným umeleckým štúdiom, poskytovaným na školách a reálnym biznisom na trhu je veľká medzera. Práve tú dlhodobo vypĺňame projektami so zameraním na módu a dizajn. Takže, ak chcete rozvinúť talent, rozbehnúť vlastné podnikanie alebo sa stretnúť s inšpiratívnymi ľuďmi, KFW & Summit je ideálnou príležitosťou. Teším sa na rozhovory s profesionálmi z viacerých krajín – Slovensko, Česko, Poľsko, Maďarsko, Belgicko, Holandsko, Francúzsko… Spájame skúsenosti do spoločného projektu, v ktorom nám všetkým ide o jedno – spolupracovať, zdieľať a inovovať. Jednoducho povedané, všetci budeme lepší, keď sa spojíme.

 

Môžete prezradiť, ako vyzerá zákulisie príprav KFW?

Určite to chcete vedieť? :-) Zákulisie je vždy plné zaujímavých výziev – ako naplniť očakávania návštevníkov aj návrhárov, ako prísť každý rok s niečím novým, čo má zmysel a čo pomôže kreatívnemu priemyslu v jeho rozvoji, čo obohatí návštevníkov? Našťastie, Košice Fashion Week & Summit má fantastický tím nadšených profesionálov. A môžem za celý tím vyhlásiť, že práca na ňom nás stále veľmi baví a inšpiruje.

 

Aj v tomto roku ponuke KFW & Summit širokú ponuku tvorby renomovaných návrhárov, zahraničných značiek (Red Valentino, Patricia Pepe, Versace Jeans Couture, Karl Lagerfeld, John Richmond… i luxusné, pohodlné a moderné dámske šaty značky MysticDay). Podujatie ozvláštnia aj módne inšpirácie od študentov slovenských a zahraničných stredných škôl a univerzít. Vlastné kolekcie predstavia aj lokálni návrhári ako Jitka Klett, Zuzana Haková, Ida Sándor, Mišena Juhasz a ďalší. Súčasťou fashion weeku bude aj profesionálna showroom a pop-up store, kde si môžete prezrieť a zakúpiť vybrané modely. Bude otvorený v priestoroch Kasární/Kulturparku od 6. do 9. novembra.  

 

Bližšie info sa dozviete na webe www.kosicefasionweek.com, kde si môžete zakúpiť aj vstupenky na jednotlivé prehliadky a sprievodné podujatia.

 


Tohtoročný Kosice Fashion Week & Summit bude mať podtitul Sustainability through Talent Development & Innovations. To znamená, že program ponúkne novú platformu profesionálnych prednášok a workshopov, s cieľom podpory a rozvoja talentov v kreatívnom priemysle. Okruh tém je zameraný na udržateľnosť módy.

 

Eva Barnišinová


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Košice Fashion Week & Summit 2019 – spolupracovať, zdieľať, inovovať!

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems