„Obyčajné“ príbehy cez hľadáčik objektívu

Konceptuálna, surreálna a snová výstava prerozpráva „obyčajné“ príbehy nadaného fotografa Nicholasa Wintzlera

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky, Umenie | 27. 9. 2019

Dvadsaťročný Nicholas pochádza z Krompách. Študuje fotografický dizajn na Strednej odbornej škole v Prešove. Jeho tvorbu výrazne ovplyvnil zosnulý učiteľ figurálnej kresby, fotografických technológií a grafického dizajnu Peter Grejták, ale aj hudobník Steven Wilson.

So štipkou melanchólie

Nicholas sa v tvorbe zameriava na duchovno, ktorého základy vychádzajú z jeho vlastného uvažovania. Preto možno považovať vystavované snímky za zasnené a surreálne. Sú prevažne odrazom jeho ideológie. Väčšinu fotografií autor opisuje ako enigmatické, sentimentálne a symbolické, so štipkou melanchólie. „Názov Obyčajné príbehy je nenáročný a jednoduchý. Vyjadruje storytellingovú stránku mojej tvorby a prezrádza, že príbeh každého obrazu tkvie v úplne bežnej alebo každodennej situácii či pocitoch, ako sú strach, nenávisť, láska, výčitka. Súčasťou niektorých obrazov bude aj QR kód. Po jeho naskenovaní si návštevníci môžuprehrať video. Objavia tak vizuálno-zvukové prevedenie konkrétnej fotografie,“ vysvetľuje Nicholas. 

Výstava Obyčajné príbehy potrvá vo Výmenníku Obrody do 26. novembra. Pre verejnosť je sprístupnená počas pravidelných podujatí. Výstavu podporila organizácia Unique&Limited.

 

I Saw You Sliding Away Form The Sun.

I’m In Love.

Sinners.

 

Gabriela Mišurová

Foto: archív Nicholasa Wintzlera


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: „Obyčajné“ príbehy cez hľadáčik objektívu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems