Polievky predstavia kultúrnu a národnostnú všechuť Košíc

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 12. 7. 2019

Už teraz dávame do pozornosti, že druhá októbrová sobota bude patriť Polievkovému festivalu. Prihlasovanie tímov je možné do 5. septembra. Podmienkou je vyplniť prihlášku s receptom na 40 litrov chutnej polievky. Tá má vystihovať kultúrny príbeh, zvyky či životný štýl.

Foto: Majka Bodnárová

 Prečo práve polievka? Jej príprava je jednoduchá a finančne nenáročná. Ľahko sa s ňou delí a vraví sa, že každý deň je potrebné zjesť aspoň jedno teplé jedlo. Polievka je teda ideálnou možnosťou, ako predísť diskusii o stravovaní s našimi mamkami alebo babičkami. Navyše, v jesennom októbrovom počasí poteší nejedného Košičana či Košičanku.

NIE JE to streetfood festival

Základnou myšlienkou Polievkového festivalu je spoznať národy, kultúry, komunity a menšiny, ktoré sa chcú prezentovať a zaujať svojou výnimočnosťou, aktivitami a hlavne polievkou. Prihlásené tímy ju varia doma, na chalupe alebo u priateľov v 40-litrových hrncoch, ktoré im organizátori zapožičajú. Návštevníkom odkazujú, aby si polievky na festivale vychutnávali a degustovali, a popritom spoznávali minority mesta a nadväzovali i rozvíjali vzťahy.

Foto: Majka Bodnárová

Čo čaká na prihlásené tímy?

Polievkáči, teda súťažné tímy, budú o priazeň návštevníkov súperiť v kategóriách ako najkreatívnejšia výzdoba, najlepšia polievka ocenená zlatou, striebornou a bronzovou lyžicou. Súťažiť sa bude o zaujímavé ceny a originálne predmety Polievkového festivalu. Okrem vycibrených chutí lahodnej polievky môžu jednotlivé tímy zvýrazniť svoju jedinečnosť aj oblečením, hudobným, divadelným či iným vystúpením alebo originálnou výzdobou stánku.

Foto: Majka Bodnárová

Prihláška s receptom

Priatelia, susedia, neformálne skupiny, neziskové organizácie alebo komunity sa môžu prihlásiť prostredníctvom prihlášky na webovej stránke www.vymenniky.sk. Okrem kontaktných informácií je potrebné uviesť aj recept polievky, s ktorou budú súťažiť. Časť nákladov organizátori preplatia. Minimálne dvojčlenné tímy sa musia prihlásiť najneskôr do 5. septembra.

Festival sa tradične uskutoční v areáli Kulturparku, začne sa 12. októbra od 14:00. Prihlasovací formulár nájdete na webe Výmenníkov alebo píšte mail na vymenniky@k13.sk.

 

Gabriela Mišurová

Foto: Majka Bodnárová


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Polievky predstavia kultúrnu a národnostnú všechuť Košíc

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems