Letné vychytávky

| Tipy z redakcie | 12. 7. 2019

Neznášam letné horúčavy! Plazím sa po tieňoch, nonstop vyzerám, akoby som vyšla zo sprchy (nie taká fresh, ale taká mokrá), funím a nevládzem. Avšak leto aj zbožňujem, lebo výlety, lebo kamaráti, lebo zábava. S nasledujúcimi vecami si ho užívam ešte viac:

 

Balkónové pieskovisko – milujem pre tri veci: 1. Mám istotu, že sa v piesku nenachádza ani náznak zvieracích exkrementov a iných lakociniek. 2. Pomáha mi zaujať unudenú lapajku počas dennodenného vešania a skladania bielizne. 3. Vďaka zasklenému balkónu nám stavanie hradov z piesku nepokazí ani škaredšie počasie, a to celoročne! („Vyrobíte“ si ho sami za cca 15 eur kúpou plastového boxu s vrchnákom a balíka nového piesku s formičkami.)

Foto: Lucia Radzová

 

Skladné hry na výlety – som prispôsobila na čas strávený pod širákom. Musia byť malé, ľahké a spoločenské. V mojom talóne sa znovuzrodila guma na skákanie. Dokonalé retro, super spomienky na základku a perfektné vyskákanie energie pre našu motorovú myš. Pribalila som aj nafukovaciu loptu, ktorú poctivo na konci výletu sfúknem a skryjem, aby sa na ňu zabudlo. Babina nám navyše zohnala mini ultratenkú tabuľku na písanie (magic board) – na nezaplatenie najmä v dopravných prostriedkoch a počas čakania na jedlo v reštauráciách.

 

Občerstvovacia stanica – je u nás počas horúcich dní celkom iná. Nemusím ani vycestovať do rezortu, stačí si dať roséčko s červeným melónom a už mám letnú náladu. Jasné, že najlepšie to chutí vonku. Alebo naopak, neskorá večera, keď dieťa konečne zaspí a na mňa čaká vo vychladenej kuchyni spoločnosť lokálnych paradajok, čo ozaj chutia ako paradajky, ovčieho syra, olív a voňavej bazalky z kvetináča… ach!

 

Troje nových šiat – som si dokúpila, keďže na deň, keď sa zobudím ako supermodelka, ešte stále čakám. Ale páčiť sa si chcem takoj. A tak som našla také, čo mi svedčia a nebanujem ich nosiť stále dokola. Áno, tie isté, ako svoju osobnú rovnošatu! Na tento nápad som neprišla sama, pozdravujem tým Matildu Kahl. Skutočne nepotrebujeme mať skriňu plnú nenosených kusov. Stačia nám tie, ktoré NAOZAJ nosíme.

 

A zase ten lak – o ktorom som písala pred rokom v zmysle „konečne som si ako matka na materskej nalakovala nechtyyy, alelujaaaa“. A potom opäť nič. No je tu leto, a tak vyťahujem prekvapivo stále nezaschnutý a mnou proti všetkým trendom stále obľúbený lososový odtieň a džabem si ho na nechty na nohách. Neviem, ako vysvetlím malej žene, že ona ho nedostane. Boj kto z koho stojí za pocit „akože idem na večierok do klubu Tropicana“. Cheers, milé letko!

 

Text a foto: Lucia Radzová


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Letné vychytávky

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems