Pozývame na Leto v parku: zbojnícky rock’n’roll, slovenský neofolklór i standupisti

| K13 a VÝMENNÍKY | 28. 6. 2019

Aj na tohtoročné festivalové Leto v parku prijalo pozvanie viacero zvučných mien. Predstavujeme malú ochutnávku.

 

21.júla:

16:00 – hudobný workshop

Deti od 3 rokov pozývame na hudobný workshop na pódium Golf. Bude zameraný na improvizačné zvuky rôznych hudobných nástrojov, z ktorých si malí účastníci vytvoria vlastnú skladbu. Cieľom je rozvíjanie talentu a osvojenie si nových hudobných schopností, a to hravou a zároveň náučnou formou. Organizátori odporúčajú, aby si deti so sebou vzali hrkálky, malé bubny a pod. – teda nástroje, na ktorých si chcú zahrať pekné pesničky. Workshop povedie Martin Geišberg spolu s Danielom Špinerom. Katka Koščová prečíta peknú rozprávku.

Vstup je voľný.

19:00 – Katka Koščová & Geišbergovci

Východniarska diva Katka Koščová nás už neraz presvedčila o tom, že keď sa spojí s Marekom a Martinom Geišbergovými, výsledkom je unikátne prepojenie niekoľkých muzikantských svetov. Ich spoločné koncerty v sebe spájajú speváčkine skladby s piesňami a básňami bratského dua. Výsledný umelecký dojem dotvára chytľavá hudba a humor. Na Lete v parku zaznie v ich podaní folk, folklór, balady, poézia i šansón. Vystúpenie tak opäť sľubuje mnohožánrové pesničkárstvo a kombináciu muzikantských a hereckých výkonov s hovoreným slovom.

Neodmysliteľnou súčasťou týchto spoločných koncertov je aj Katkin hudobný partner, klavirista a skladateľ Daniel Špiner. Aj keď sa táto partia predstavila v Košiciach už niekoľkokrát, pôjde o ich prvé vystúpenie pod holým nebom v rámci Leta v parku. Dodáme, že Katka Koščová, bratia Geišbergovci a Daniel Špiner otvoria tohtoročný festival 21. júla o 19:00 v Kulturparku.

Lístky: 10 € v predpredaji/12 € v deň podujatia.

 

25. júla:

19:00 – Filip Jánošík & Hotoví umelci

Filip je vášnivým cestovateľom a odkazy na jeho zážitky z ciest si môžete vypočuť aj v skladbách, v ktorých mieša zbojnícky rock’n’roll a cimbalový punk. S Hotovými umelcami ponúkne okrem vlastnej tvorby aj známe hity v upravených verziách – cimbal namiesto gitarových sól a moderná elektronika nahradená modernejším akordeónom. Vypočuť si Gorilazz, Paru či Horkýže slíže v podaní folklórnych nástrojov a saxofónu bude určite zážitok.  

20:00 – Družina

Ako jedno z prvých slovenských zoskupení priniesla Družina originálne úpravy ľudoviek vo world music štýle. Dva ženské hlasy sprevádzajú profesionálni muzikanti z rôznych hudobných svetov. Kapela dodnes odohrala viac ako 1 500 koncertov a vydala štyri CD. Po dvadsiatich rokoch na scéne nazvala svoju originálnu tvorbu ako „slovenský neofolklór“.

21:00 – Hrdza

Talentovaní Prešovčania pôsobia na scéne world music od roku 1999. Silné hlasy a špičkoví hudobníci miešajú „staré s novým“. Ich album Neskrotený (2018) dosiahol v apríli tohto roka štvrté miesto v medzinárodnom rebríčku World Music Charts Europe. Zostavujú ho odborníci na world music, pochádzajúci z radov redaktorov 42 rozhlasových staníc z 24 krajín Európy. Hodnotia aktuálne albumy z celého sveta. Ide o historicky najvyššie miesto v rebríčku (fungujúcom od roku 1991), ktoré získala slovenská kapela.

Lístky: 8 € v predpredaji/10 € v deň podujatia.

Hrdza. Foto: archív kapely

 

26. júla:

19:00 – Rock Reunion

Banskobystričania z Rock Reunion nie sú žiadnymi nováčikmi, keďže na našej hudobnej scéne pôsobia už jedenásť rokov. Za ten čas vydali tri albumy: Pozerám Dopredu (2011), Denník (2015) a To najlepšie z nás (2019). Kapela sa preslávila najmä singlom Denník a Dokonalá (Hej, prdel) ft. Kali. V jej skladbách počuť pop, rock, hip hop, ako aj spojenie elektronických prvkov so živými nástrojmi.

20:00 – Ine Kafe

Chalani z Ine Kafe potešili fanúšikov opätovným návratom na pódiá. Za sebou majú úspešnú zimnú šnúru koncertov v pôvodnej zostave, ktorá nahrala aj prvý album Vitaj! (1998). Po úspešnom turné pridáva kapela tri open air verzie INEKAFE – Vitaj! ŠPECIÁL a jednu z nich odohrá na košickom festivale Leto v parku. A to v pôvodnom zložení: Cibi – spev, Vratko – gitara a vokály, Wayo – basa a Dodo – bicie a vokály.

 

Ine Kafe. Foto: archív kapely

 

21:00 – Zoči Voči

Metalcore, rock, hardcore, punk i pop zaznejú v pesničkách nitrianskej kapely Zoči Voči. Tá zo začiatku vystupovala najmä ako predskokan známejších skupín, avšak postupne si vydobyla miesto na slovenskej hudobnej scéne a začala zapĺňať kluby aj hľadiská. Za pätnásťročné fungovanie má na konte päť albumov. 

Lístky: 12 € v predpredaji/15 € v deň podujatia.

 

28.júla:

19:00 – Stand up comedy

Známe tváre, neznáme historky, záruka zábavy, humoru a gagov. Pozývame na štvoricu komediálnych vystúpení, pri ktorých nikdy neviete, čo je nepravda, polopravda a čo sa naozaj stalo. Pozvanie na Leto v parku prijali IT-čkár, milovník staroveku a počítačových hier Dano Čistý. Nechýba ani Samo Trnka, známy televízny popularizátor fyziky a chémie, ktorý je z publika nesvoj a suverénne rozpráva iba o akváriu. Predstaví sa i Tomáš Hudák, dušou a srdcom východniar, žijúci v Bratislave. Trojicu doplní aj Michael Szatmary – profesionálny Žid a jedna z najjagavejších hviezd slovenského stand up.

Lístky: 10 € v predpredaji/12 € v deň podujatia.

Michael Szatmary. Foto: archív M. Szatmaryho

 

Bližšie info o festivale Leto v parku a jeho programe nájdete na www.k13.sk.

 

Redakcia

 

Vstupenky na jednotlivé podujatia Leta v parku zakúpite v infocentre Delta na Kukučínovej 2 alebo online na www.k13.sk.


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Pozývame na Leto v parku: zbojnícky rock’n’roll, slovenský neofolklór i standupisti

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems