Maľované spomienky neprofesionálneho výtvarníka

| Pozvánky | 3. 6. 2019

Pozývame na výstavu Reminiscencie pri príležitosti životného jubilea Karola Debnára, neprofesionálneho výtvarníka a predsedu občianskeho združenia Galéria 6.

 

Špirála lúčov, olej, plátno.

Na prelome rokov 2011/2012 odišiel Karol Debnár do dôchodku a začal sa viac venovať maľovaniu. Zo začiatku obľuboval najmä znázorňovanie prírody a zátiší, neskôr architektúru a postavy, dokonca aj námety s prvkami abstrakcie. Pri tvorení siaha po rôznorodej technike – od impresie po fluid-art. Výstava Reminiscencie zachytáva jeho umeleckú činnosť od roku 2012 po súčasnosť. „Moja výtvarná tvorba vychádzala najmä zo skíc či nafotených objektov, do ktorých som vkladal vlastnú predstavu konečného diela,“ vysvetlil Debnár. Každý rok vystavoval svoje práce samostatne alebo kolektívne v rámci aktivít OZ Galéria 6. Jeho obrazy nájdeme aj v súkromných zbierkach na Slovensku i v zahraničí.

Hra svetla, olej, plátno.

Vernisáž sa uskutoční 3. júna o 17:00 vo Výmenníku Štítová. Výstava potrvá do 16. júna a bude sprístupnená každý utorok, stredu a štvrtok od 14:00 do 18:00.

Karol Debnár.

Gabriela Mišurová

Foto: archív K. Debnára


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Maľované spomienky neprofesionálneho výtvarníka

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems