Art Film Fest nebude len o filmových premietaniach

| K13 a VÝMENNÍKY | 3. 6. 2019
  1. ročník Art Film Festu (14. – 22. júna) prinesie na košické plátna takmer 200 filmov, tie však ani zďaleka nebudú tvoriť celý program. Čo ešte festival ponúkne?

Foto: Peter Stas

HUDBA

Koncert: Dorota Nvotová band | sobota 15. júna

Známa speváčka, herečka a spisovateľka „s túlavými nohami“ Dorota Nvotová koncom minulého roka uviedla nový album More. Ním urobila čiaru za svojou predchádzajúcou tvorbou a poslucháčom predstavila novú hudobnú polohu. A práve skladby z najnovšej štúdiovky si návštevníci Art Film Festu vychutnajú naživo s Dorotiným charizmatickým prejavom.

 

Koncert: Chiki liki tu-a | utorok 18. júna

V skladbách sa necháva inšpirovať veľkým množstvom hudobných štýlov a jej texty vynikajú svojskou nonsensovou poetikou, ktorú silne inšpiruje multikultúrne prostredie Prešova a okolia. Na festival zavíta originálna kapela Chiki liki tu-a, aby rozprúdila zábavu mimo kinosál.

 

Párty: Marián Mitaš/DJ Mizzi | piatok 21. júna

Mizzi, teda Marián Mitaš je nielen známym hercom z divadelných dosiek, televíznych obrazoviek a filmových plátien. Niekoľko rokov sa venuje aj hudbe. Ako DJ a spíker rozbiehal rádiové klubové noci Night_FM a svoje si „odkrútil“ aj v hudobných kluboch. Práve on si pod patronát vezme piatkovú párty na Art Film Feste.  

Zdroj: Art Film Fest

VÝTVARNÉ UMENIE

 

Vernisáž: Výstava výberu z tvorby Laca Terena | sobota 15. júna

Vo Východoslovenskej galérii predstaví prierez tvorby Laco Teren, ktorý je výtvarnou kritikou už dávnejšie považovaný za jednu z profilujúcich osobností dnes už strednej generácie slovenského výtvarného umenia.

 

PREDNÁŠKY A DISKUSIE

Inspirational Days | pondelok 17. júna a utorok 18. júna

Dva dni, počas ktorých festival predstaví štyroch mladých filmových tvorcov z krajín V4. Aké boli ich začiatky a ako vznikali ich prvé celovečerné filmy? Pozývame na inšpiratívne snímky a rozprávanie autorov.  

 

VFX Day | streda 19. júna

Akým spôsobom vytvárajú filmoví profesionáli vizuálne efekty? Sneh, mráz, slnko, púšť, hovoriaci dom – s vývojom technológií nie je v súčasnosti nevyhnutné robiť všetko fyzicky. Podujatie VFX Day bude prehliadkou a prezentáciou slovenských profesionálov, pôsobiacich v oblasti vizuálnych efektov, ktorá je (ne)prekvapujúco u nás značne rozvinutá a využívaná.  

Zdroj: Art Film Fest

Peter Gašparík, Zuzana Sotáková, Art Film Fest


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Art Film Fest nebude len o filmových premietaniach

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems