Susedia, skrášlime spoločne komunitnú záhradu

| K13 a VÝMENNÍKY | 24. 4. 2019

OZ Tvorivá dielňa pozýva všetkých susedov zo Starého Mesta na komunitné stretnutie a výsadbu rastlín v záhrade pri Výmenníku Štítová.

 

Vítaní sú Košičania, susedia, dobrovoľní záhradkári a všetci, ktorí chcú zmeniť vonkajšie priestory panelákov. Okrem interiéru Výmenníka sa OZ Tvorivá dielňa rozhodlo skrášliť aj jeho okolie a osloviť tak obyvateľov MČ Staré Mesto.

Spoločne k zlepšeniu okolia
Minulý rok sa pri Výmenníku Štítová vysádzala jesenná kvetinová mandala. Po zime ju treba upraviť a obnoviť rastlinky, ktoré sa neujali. Plánovaná tohtoročná výsadba sa rozšíri aj o levanduľový záhon. Spoločné záhradníčenie sa uskutoční 4. mája od 10:00 do 18:00. Priniesť si treba pomôcky na úpravu terénu, hrable i lopaty. Zemina a rastliny na výsadbu budú pripravené. „Verím, že pocit z dobre vykonanej práce a zmena prostredia budú pre obyvateľov skvelou odmenou a zároveň potešením, že spoločne prispeli k zlepšeniu okolia. Kto sa nezapojí priamo do záhradkárskych prác, môže prispieť prinesením koláčov či iného občerstvenia“, pozýva Karin Mikulášová z OZ Tvorivá dielňa.

Foto: pixabay.com

OZ Tvorivá dielňa spolu s Výmenníkom Štítová zapájajú susedov z troch mestských častí do projektu s názvom SUSEDIA – tvoríme a meníme svet okolo nás a seba v ňom. Cieľom je prostredníctvom rôznych podujatí združiť obyvateľov a budovať susedské vzťahy pri spoločnej práci. Viac informácii nájdete na Facebooku Výmenníkov a OZ Tvorivá dielňa.

Text: Gabriela Mišurová


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Susedia, skrášlime spoločne komunitnú záhradu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems