Šikovné gazdinky + Terasa = Košické Terasanky

| K13 a VÝMENNÍKY | 24. 4. 2019

Košické Terasanky vznikli zlúčením dvoch komunít – Klubu šikovných gazdiniek a Terasaniek. V súčasnosti komunita združuje približne desať žien s vášňou pre domáce práce.

Foto: Martin Varga

Neformálnu ženskú skupinu Košické Terasanky vedie od apríla pani Žofia. Dámy spoločne vytvárajú originálne kúsky bytových doplnkov, avšak najradšej sa venujú patchworku. Je to textilná technika, pomocou ktorej zošívajú pestrofarebné alebo jednofarebné kúsky látky do rozličných tvarov a motívov. Pod rukami Terasaniek tak vznikajú jedinečné vankúše, prikrývky, tašky a iné bytové i dekoračné výrobky. „Okrem patchworku sa venujeme rôznorodým ručným prácam, ktoré podľa roka prispôsobujeme. Napríklad na Veľkú noc pracujeme s vajíčkami alebo zajačikmi – maľujeme, drôtikujeme, patchworkujeme, pletieme z papiera,“ vysvetlila pani Žofia. Dodala, že od apríla sa na Terase chcú naučiť viacero nových techník. „Chceme pozvať lektorov v oblasti ručných prác a pre verejnosť budeme viesť aj workshopy so šperkami. Osobne plánujem dokončiť patchworkovú deku, na ktorej mi ostáva ešte kopec práce.“

 

Ku Košickým Terasankám sa môžete pridať, ak obľubujete ručné práce, máte otázky ohľadom praktických rád z domácnosti či vám chýbajú nápady na skrášlenie domova. Stretnutia prebiehajú v stredu od 15:30 do 17:00 a v piatok od 15:30 do 18:30 vo Výmenníku Obrody.

Text: Gabriela Mišurová


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Šikovné gazdinky + Terasa = Košické Terasanky

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems