Dnes je skvelý deň

| Editoriál | 5. 4. 2019

Cítim, že sa dnes necítim dobre. Bodaj by aj nie, keď raňajkujem o pol štvrtej poobede. Nediétujem, ani som nestratila chuť do jedla. Len som si akosi nespomenula, že aj žalúdok má isté potreby. Narýchlo zjem bagetu a pokračujem v takmer desaťhodinovom kolobehu rozhovorov, písania, telefonovania, odpovedania na maily a tak ďalej. A ešte zďaleka nie je koniec. Zrazu si spomeniem, že o hodinku mám byť na koncerte Gladiator. Takmer som naň zabudla, a to som sa tak tešila! Pri momentálnej „rozbitosti“ nepredpokladám, že si ho užijem, ako som plánovala.  

 

Čakám, kedy sa Gladiatori objavia na pódiu. A som smutná. Na vine nie je kapela, hnevám sa na seba, že som nestihla to a ešte tamto a celý deň si vyhodnotím ako zlý, pričom do polnoci ostáva ešte päť hodín. Chyba!

 

Koncert začal. Mozog sa reštartuje a ani sa nenazdám, poklepkávam si nohou po podlahe. Po ďalšej pesničke pokyvkávam hlavou a pri refréne sa pridám k ostatným a spievam: „Snažím sa, aby môj svet za niečo stál, aj keď nie vždy sa mi to darí. Snažím sa žiť, naplno ako sa dá…“ Keď o ďalších desať minút kričím „Dnes je skvelý deň“, cítim, ako sa môj vnútorný „status“ mení z „hrozného“ na „úžasný“ a dokonca ďakujem aj za tie nepríjemné chvíľky dňa. Vlastne to bol naozaj skvelý deň – pochutnala som si na vynikajúcej obedo-večeri, spoznala nových ľudí, dostala pochvalu za pekne napísaný článok, kúpila si nové slnečné okuliare (keď som si na tie staré sadla, tak mi už nič iné neostávalo :D), dokonca som si stihla prečítať kapitolu z obľúbenej knihy a zažila aj tento skvelý koncert. A čo, že som nestihla vlak a musela hodinu čakať na ďalší. Aspoň som sa porozprávala s neznámou pani na stanici, ktorá sa mi mohla vyžalovať zo svojich problémov. A ja som na oplátku získala ďalšie cenné poučenia do života.

 

Zapamätajme si – každý deň, či sa odvíja dobre, alebo menej priaznivo, raz „bude“, „je“, a nakoniec „bol“ DNES. V nasledujúcom „dnes“ dostávame šancu začať odznova. A záleží len na našom postoji, či to „dnes“ bude skvelé.


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Dnes je skvelý deň

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems