Na koncertoch TANCUJ MI zaspieva Lukáš Adamec s „original“ východňarmi aj jedenásťročným hudobným zázrakom

| Hudba, K13 a VÝMENNÍKY, Kultúra | 25. 2. 2019

Lukáš Adamec je v týchto dňoch zatvorený v nahrávacom štúdiu, kde usilovne pracuje na novom albume. Jeho predzvesťou budú koncerty TANCUJ MI v Košiciach a Bratislave, na ktoré si spevák pozval silné východniarske mená aj mladý bubenícky unikát.

 

Nová Adamcova štúdiovka má vyjsť tento rok. „Zatiaľ o nej môžem prezradiť len veľmi málo. Začali sme nahrávať v košickom štúdiu Undergroove s Paľkom Jeňom. Keďže v meste žijú skoro všetci členovia kapely, celý proces je o niečo príjemnejší. Produkciu si vzal na starosť Tomi Okres. Taktiež je autorom väčšiny hudby. Som rád, že nám chce stále pomôcť. Pozná nás najlepšie. Na albume by sme chceli mať okolo desať skladieb. Onedlho uzrie svetlo sveta prvá, aj s videoklipom. Samozrejme, na štúdiovke nesmú chýbať hostia, ktorých zatiaľ nebudem menovať,“ hovorí Lukáš Adamec.

Foto: Stana Topoľská

 

Tvorba v plnej paráde

Predzvesťou najnovšieho albumu budú koncerty TANCUJ MI v Košiciach a Bratislave. „Zahráme aj piesne z pripravovaného albumu, svojimi kúskami prispejú aj špeciálni hostia. Zvyčajne sú vystúpenia plné obľúbených cover verzií, za čo sa nehanbím. Teraz chcem ukázať našu tvorbu v celej paráde. Netvrdím, že nezaznejú známe prebraté veci. Ale určite to nebude o nich,“ vysvetľuje spevák.

 

Východniari aj bubenícky unikát

Do Košíc i Bratislavy si Lukáš Adamec pozval silnú východniarsku zostavu, a to Ivana Táslera a Ondreja Kandráča. Práve na ich koncertoch nedávno hosťoval. „Veľa pre mňa znamená, keď moju tvorbu ocenia i priatelia a zároveň kolegovia z brandže. Uznanie a obrovskú dôveru mi prejavili aj interpreti, ktorí sú momentálne na špici našej hudobnej scény a prizvali ma na svoje pódium. Ten zážitok bol pre mňa neopísateľný a zistili sme, že nám to spolu funguje. Cítil som to nielen u chalanov, ale aj od publika. Ľudia si musia ,sadnúť‘. A to na javisku, mimo neho či dokonca mimo hudobnej brandže, aby vzniklo niečo unikátne a hodnotné. Myslím si, že s týmito hosťami máme potenciál vytvoriť na TANCUJ MI jedinečné momenty, plné energie. Nezabúdajme aj na nášho najmladšieho pozvaného – Nikoletu Drummer Šurinovú. O jej energickosti ani nemusím hovoriť. Koncerty budú dobrým spojením ľudí, ktorí hudbu a to, čo robia, naozaj milujú,“ pozýva spevák. Pripomenieme, že Nikoleta je jedenásťročná bubeníčka a víťazka posledného ročníka súťaže Česko Slovensko má talent. Stala sa súčasťou Rockin’1000 – najväčšej kapely na svete, kde je najmladšou členkou a zároveň jediným slovenským zástupcom. 

Zdroj: Kandráčovci

Košickému publiku zahrá Lukáš Adamec s kapelou a hosťami 22. marca o 19:00 v Kulturparku. Lístky zakúpite cez predpredaj.zoznam.sk.

 

Eva Barnišinová


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Na koncertoch TANCUJ MI zaspieva Lukáš Adamec s „original“ východňarmi aj jedenásťročným hudobným zázrakom

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems