Knižnica po 24. raz objavuje mladé literárne talenty

| Súťaže | 25. 2. 2019

Žiaci základných škôl a osemročných gymnázií majú opäť možnosť „ukázať“ svoje umelecké črevo. Knižnica pre mládež mesta Košice vyhlásila 24. ročník súťaže Literárne Košice Jána Štiavnického.

 

Zapojiť sa môžu žiaci 5. – 9. ročníka základných škôl a 1. – 4. ročníka osemročných gymnázií. Témy pre poéziu a prózu sú: Vstúpil/la som do svojho obľúbeného filmu, Niekde sa stala chyba, Nohy mi vrástli do zeme. Pripravila ich pedagogička a literárna vedkyňa Markéta Andričíková z UPJŠ v Košiciach. „Veríme, že budú pre súťažiacich rovnako inšpiratívne ako tie minuloročné a dostaneme opäť množstvo kvalitných textov,“ hovorí  Kamila Prextová, zástupkyňa riaditeľky Knižnice pre mládež mesta Košice.

 

Súťažné práce v maximálnom rozsahu štyroch normostrán je potrebné zaslať v elektronickej podobe najneskôr do 15. marca na adresu sutazekniznica@gmail.com. Je dôležité dodržať formálnu úpravu aj rozsah prác a uviesť všetky povinné údaje o súťažiacom. Podrobnosti nájdete na www.kosicekmk.sk.

 

Vyhlásenie výsledkov sa uskutoční v rámci osláv Dňa mesta Košice 2. mája o 10:00 v pobočke LitPark na Kukučínovej 2. Ocenené práce budú zverejnené v zborníku, v tlačenej aj elektronickej verzii.

Foto: Knižnica pre mládež mesta Košice

Redakcia


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Knižnica po 24. raz objavuje mladé literárne talenty

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems