Festival amatérskych divadiel ponúkne dramatické príbehy aj prvý košický steampunkový muzikál

| K13 a VÝMENNÍKY | 8. 2. 2019

Pozývame na nultý ročník Festivalu amatérskych divadiel, ktorý ponúkne osem hier. Nájdete medzi nimi komédie, tragédie aj steampunkový muzikál. Pätnásť minút po každom predstavení sa uskutoční odborná diskusia s profesionálmi. 

 Prvý festivalový deň, piatok 15. februára

16:00 Teatro Sapiens – Denník Anny Frankovej  (90 min.)

Príbeh trinásťročnej dievčiny, ktorá sa skrývala v dome počas druhej svetovej vojny, odohrajú študenti Konzervatória Timonova 2 očami dnešných mladých násťročných ľudí.

 19:00 Theatro BOCO – Figuranti! (75 min.)

Autorská prvotina odkryje charakter spoločnosti prostredníctvom humoru a satiry. Ukáže, čo všetko sme ochotní obetovať pre spoločnosť a ako pre ňu meníme sami seba. Od 18 rokov.

 Druhý festivalový deň, sobota 16. februára

13:00 Divadlo nad vecou – Grófky (90 min.)

Jemné pikantnosti a svojský humor ponúkne dej sústredený okolo hotela Ružový púčik. Vďaka postavám grófky, syna, nevesty a striptérok sa príbeh zauzluje a odhaľuje, čo je verejnosťou odsudzované a neprijateľné. Hra dá publiku možnosť zabudnúť na každodenné starosti stereotypu a poskytne im trocha neviazanej zábavy. Od 18 rokov.

16:00 Divadlo P.A. – Uterus (90 min.)

Tragikomická inscenácia odkryje reálne príbehy troch žien, ktoré zradila vlastná ženskosť. Prvá časť Princess Abort predstavuje mrzutú Annu, ktorá prišla o svoje nenarodené dieťa. Druhý príbeh Démon neplodnosti je spoveďou Emy a jej niekoľkoročného úsilia otehotnieť. Tretia časť hry s názvom Suchá jabloň prezentuje šéfku úspešnej firmy. Kvôli diagnóze prestáva cítiť, aké je to byť ženou. Od 18 rokov.

 19:00 DS Slúchadlo – Deti zo stanice ZOO (58 min.)

Divadelná hra na motívy románu My deti zo stanice ZOO od Chrirtiane F. rozpráva príbeh o tínedžeroch, drogách a prostitúcii. Ponúka pohľad na to, ako bezradná spoločnosť nedokáže pomôcť drogovo závislým mladým ľuďom a ich tragicky končiacim osudom. Od 18 rokov.

 Tretí festivalový deň, nedeľa 17. februára

13:00 Divadelný súbor J. G. Tajovského – Predposledný súd (60 min.)

Dve ženy, manželka a milenka, sa stretávajú pri hrobe muža. Príbeh vrcholí v momente, keď nečakane vstáva z mŕtvych a vzniknutý ľúbostný trojuholník rieši vinu, hriech a odpustenie. Tragikomédia z pera slovenského dramatika Vladimíra Moresa o tom, ako ťažko sa nám ide do neba. Od 15 rokov.

16:00 Košické otvorené divadlo – Zatiaľ bez vhodného názvu (90 min.)

Oscarová herečka a hollywoodsky režisér sa stanú obeťami útoku dvoch dievčat, ktoré chcú zažiť niečo neobyčajné. Tak, ako sú na to zvyknuté vo filmoch. Napínavá divadelná hra je plná „tarantinovského“ cynizmu a čierneho humoru. Dráma inšpirovaná hrou Williama Mastrosimoneho. Od 15 rokov.

19:00 Divadlo Hopi Hope – Emilyna ruža (60 min.)  

Prvý košický steampunkový muzikál Emilyna ruža je plný lásky, pary a naparených gentlemanov. Odohráva sa v alternatívnej histórii Habsburskej monarchie dnešných dní.

Všetky predstavenia sa odohrajú v budove Alfa v Kasárňach/Kulturparku.

Vstupné je 2 € na jedno ľubovoľné predstavenie, 5 € na celý deň alebo 10 € na celý festival. Lístky je možné kúpiť online alebo v Informačnom centre Delta. Viac info nájdete na www.vymenniky.sk alebo na facebookovej udalosti Festival amatérskych divadiel Košice. Festival podporil Fond na podporu umenia.

Gabriela Mišurová


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Festival amatérskych divadiel ponúkne dramatické príbehy aj prvý košický steampunkový muzikál

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems