Prvými premiérami BDKE bude príbeh o dvoch snehuliakoch aj veselá šou bábkového cirkusu

| Kultúra | 25. 1. 2019

Bábkové divadlo v Košiciach premiéruje dvojicu hier. Obe režíruje Oleg Žiugžda z Bieloruska.

 Slniečko a snežní ľudkovia

Premiérový kalendár BDKE odštartuje zimná rozprávka Slniečko a snežní ľudkovia od Aleksandra Veselova. Je to príbeh o dvoch snehuliakoch. Zisťujú, že kým oni sa boja slnka, tak zvieratká ho potrebujú. Snehová dvojica si uvedomí, ako sú slnečné lúče dôležité pre všetko živé. „Detský divák uvidí dobre známe zvieratká – Veveričku, Zajaca, Vranu a Medvedíka. Pomáhajú im dvaja snehuliaci. Deťom sa tak bez zbytočnej didaktiky odovzdáva odkaz o nevyhnutnosti pomôcť tým, ktorí sú v núdzi alebo slabší. Dianie na scéne sa môže ľahko preniesť do hľadiska tak, aby si návštevníci mohli pohladiť postavy nášho predstavenia a v určitej miere sa aj interaktívne zúčastniť na dianí,“ vysvetľuje dramaturg Ivan Sogel z BDKE.     

Ako snehuliaci pomohli zvieratkám, sa deti (od 3 rokov) dozvedia 25. januára o 19:00 na bábkovej scéne na Alžbetinej ulici 38. Prvá repríza rozprávky Slniečko a snežní ľudkovia bude v nedeľu 27. januára o 14:30 a 16:30.

Neuveriteľný cirkus

V úvode februára predstaví BDKE druhú novinku s názvom Neuveriteľný cirkus. „Chceme poukázať na pomerne zabudnutý žáner ,bábkového cirkusu‘ ako tradičného predstavenia, v ktorom sa používajú trikové bábky. Je to inscenácia, v ktorej absentuje slovo a je založená na bravúrnej bábkarskej animácii za sprievodu upravenej hudby a rôznych klasických hudobných skladieb. Každé predstavenie rozohrá nevšednú a veselú šou s cirkusovými zvieracími hercami,“ hovorí Sogel.

Hra je určená pre najmenších divákov a jej premiéra sa uskutoční 1. februára o 19:00 na Alžbetinej ulici 38. Prvé reprízy sú naplánované 3., 5., 6. a 7. februára.

Bližšie info o premiérach a programe BDKE nájdete na www.bdke.sk.

 

Redakcia
Foto: Martin Konečný


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Prvými premiérami BDKE bude príbeh o dvoch snehuliakoch aj veselá šou bábkového cirkusu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems