Košický trojkráľový beh

| Šport | 28. 12. 2018

Šiesty ročník obľúbeného bežeckého podujatia sa tradične uskutoční 6. januára. Pripravené budú dve trate s asfaltovým a dlažbovým povrchom.

Prvá trať (hlavný beh) štartuje o 15:00. Meria 5100 m a pozostáva z dvoch okruhov. Prvý začína pri súsoší Immaculata, pokračuje smerom k Dolnej bráne a tam po otočke späť k Immaculate. V druhom okruhu sa beží k Dómu sv. Alžbety, následne sa zabočí na Alžbetinu, z nej na Vrátnu a Hlavnú smerom k Auparku, kde sa bežci otočia a pokračujú na Zvonársku a Mlynskú do Mestského parku. Po absolvovaní približne 1 km v parku pokračuje trať k mostu na Podtatranského ulici, ďalej po nábreží Štefánikovej, Vodnej a Hrnčiarskej ulice, po ktorej sa pretekári opäť vrátia na Mlynskú. Záver trate vedie po Hlavnej s cieľom pri Immaculate. Druhá trať (sprievodný beh) pozostáva z jedného 1100 m dlhého okruhu. Štart je o 14:00 pri súsoší Immaculata, vedie k Dolnej bráne a späť k Immaculate.

Prví traja pretekári v oboch kategóriách získajú vecné ceny a diplomy. Spolu s vyhlásením výsledkov sa uskutoční žrebovanie tomboly. Budú do neho zaradení všetci bežci, ktorí nastúpia na štart.

Na Košický trojkráľový beh sa môžete prihlásiť do 3. januára 2019 pomocou on-line prihlasovacieho systému na www.3kb.sk alebo osobne na prezentácii na Strednej priemyselnej škole dopravnej na Hlavnej 113 v dňoch 5. januára (16:00 – 19:00) a 6. januára (10:00 – 14:00). Výška štartovného je 6 – 12 eur (5100 m), 6 – 7 eur (1100 m).

Redakcia
Foto: Tomáš Hajduch


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Košický trojkráľový beh

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems