Deti ukážu domov, seniori farebnú jeseň

| Deti, Kresby a karikatúry, Umenie | 14. 11. 2018

Dôchodcovia aj deti predstavia svoje vnímanie sveta pomocou malieb, kresieb i fotografií. Ich výstavy Ukážeme svoj domov a Farebná jeseň skrášlia Výmenník Štítová od 19. do 28. novembra.

Žiaci zo špeciálnej základnej školy ŠZŠ Odborárska vyvesia vo výmenníku diela, vytvorené akrylovými farbami. Majú za sebou niekoľko úspechov na viacerých domácich i medzinárodných výtvarných súťažiach, napríklad na Pejzaže mistyczne v poľskej Lubline. So svojou tvorbou sa predstavia aj deti z detskej psychiatrickej liečebne v Hrani. „Najradšej robia tričká, ktoré návštevníci uvidia len na fotografiách. Na výstavu prinesú aj sklenené prívesky, ktoré vyrábajú ako darčeky pre seniorov, rodičov či priateľov, ale aj veľké spoločné diela na rôzne témy ako jeseň či prázdniny,“ vysvetľuje Eva Lorenzová, predsedníčka občianskeho združenia Domov v rodine. To aktívne spolupracuje so spomínanou školou aj liečebňou.

 

Seniorská umelecká jeseň

Druhá výstava vo Výmenníku Štítová ponesie názov Farebná jeseň a predstaví diela 25 aktívnych seniorov. Prostredníctvom umeleckého projektu K-Art sa začiatkom októbra zúčastnili plenéra na Štrbskom plese. Absolvovali niekoľko kurzov maľovania pod vedením členov a skúsených výtvarníkov z OZ K-Art. „Slnečné počasie v prekrásnom prostredí Vysokých Tatier umožnilo vzniknúť pekným farebným obrazom aj uskutočniť výlety v prírode. Každý sa dobrovoľne zapájal do aktivít. Podľa toho, na čo si trúfol a koľko času chcel venovať niečomu inému než maľovaniu. Obrazy rozhodne stoja za videnie,“ pozýva Eva Lorenzová.

Vo Výmenníku Štítová budú výstavy Ukážeme svoj domov a Farebná jeseň sprístupnené od 19. do 28. novembra, a to každý utorok, stredu a štvrtok od 14:00 do 18:00. Počas iných dní je prehliadka možná len po dohovore s kultúrnou mediátorkou Beátou Andrejkovou na telefónnom čísle 0918 937 332.

 

Gabriela Mišurová

Maľby: archív OZ Domov v rodine


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Deti ukážu domov, seniori farebnú jeseň

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems