Výstavou si splnila detský sen

| K13 a VÝMENNÍKY | 14. 9. 2018

Výmenník Štítová je taká malá galéria Starého Mesta. Každý mesiac v ňom prebiehajú výstavy začínajúcich, ale i profesionálnych umelcov. V pondelok 24. septembra o 17:00 sa slávnostne otvorí výstava Evy Reitznerovej Neskorý začiatok.

Eva Reitznerová si splnila svoj sen z detských čias – v dospelosti sa naučila maľovať a svoje obrazy prezentuje na výstavách. Prvú absolvovala už po ročnom kurze v Senior dome, n.o. Od roku 2014 vystavovala v Átrium klube – Košice Západ, v Kulturparku či na výstavách Dámska jazda a Židovské Košice. Od roku 2015 boli jej diela pravidelnou súčasťou Košickej palety a v rokoch 2015 a 2018 získala Čestné uznanie. Výstava Neskorý začiatok je prvou autorskou. Je to súhrn výberu prác, ktoré vznikli za desaťročie maľovania. Názov vyjadruje, že plamienok „talentu“ z detstva sa podarilo rozhorieť až v seniorskom veku.
Výstavu môžete vidieť do 4. októbra, každý utorok, stredu alebo štvrtok od 14:00 do 18:00 vo Výmenníku Štítová v Košiciach.

Eva Reitznerová (1941) sa narodila v Budapešti. Študovala na Katedre kovohutníctva Hutníckej fakulty VŠT v Košiciach ako laborantka v analytickom laboratóriu. V roku 1982 obhájila hodnosť kandidáta vied v odbore analytická chémia na Prírodovedeckej fakulte Univerzity J. E. Purkyně v Brne. Svoju pracovnú a vedeckú kariéru ukončila viac ako štvorročným pracovným pobytom v USA na University of Massachusetts.

Súčasne s výstavou Neskorý začiatok sa v rovnakom čase otvorí aj výstava Kratochvíle od Martina Dzúra. Autor vo svojich výtvarných pokusoch stvárňuje najmä architektúru a prírodu. K výtvarnému umeniu sa dostal na začiatku seniorského veku vďaka Senior domu n.o. V rámci Košickej palety v roku 2018 získal Cenu za akryl.

Gabriela Mišurová


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Výstavou si splnila detský sen

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems