Moonride je späť!

| Kultúra, Pozvánky | 28. 9. 2018

Po niekoľkoročnej prestávke sa na košickú umeleckú scénu vracia medzinárodný festival Moonride. Od 10. do 14. októbra prinesie do Tabačky Kulturfabrik multimediálne produkcie, interaktívne inštalácie, performancie, sound art, umelecké diela pracujúce s rozšírenou či virtuálnou realitou.

Festival súčasného umenia Moonride sa konal každoročne v Košiciach od roku 2006 do roku 2012 a bol akousi prehliadkou súčasnej tvorby v oblasti výtvarného umenia, divadla, tanca, hudby, literatúry a multimédií. Zameriaval sa pri tom na nové trendy v súčasnom umení a každý rok mal svoju špecifickú tému. Dobrou správou je, že Moonride je späť, aby zachytil a verejnosti sprostredkoval dianie na súčasnej celosvetovej scéne, kde sa stretávajú kultúra a nové technológie.

Rozšírená a virtuálna realita
Témou aktuálneho ročníka je Rozšírená realita a performing arts/virtuálna realita a budúcnosť divadla. Program prinesie multimediálne produkcie, interaktívne inštalácie, performancie, sound art, umelecké diela pracujúce s rozšírenou alebo virtuálnou realitou. „Z naozaj pestrého množstva interpretov z celého sveta by sme najviac chceli upozorniť na svetovo uznávanú hudobnú formáciu z USA Son Lux. Na Slovensko prídu prvýkrát a festival otvoria. Ďalší hudobný headliner – islandský projekt Kiasmos sa predstaví na druhý deň hneď po zaujímavom multimediálnom projekte dvojice Stroon a 7minits. Z performatívneho umenia spomeniem talianske predstavenie Corpus Nil, ktoré je realizované na rozhraní tanca a nových technológií. Veľmi zaujímavý bude aj medzinárodný projekt slovenských a českých tvorcov s multimediálnym tanečným vystúpením Everywhen. Nové technológie zastupuje predstavenie virtuálnej reality s názvom Camouflage (UK/SK). Počas siedmich minút si traja diváci s nasadenými okuliarmi zahrajú s tromi performermi. Vizuálne umenie predstaví odbor nových médií FUTU Košice, ale aj napríklad svetovo uznávaného vizuálneho umelca Mariano Sardóna z Argentíny,“ vymenováva riaditeľ Tabačky Kulturfabrik Peter Radkoff. Konkrétny program festivalu a informácie o vstupnom nájdete na www.tabacka.sk.

Redakcia


Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Moonride je späť!

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems