Trojica víťazných kapiel zahrá vo výmenníkoch

| Hudba, K13 a VÝMENNÍKY | 31. 8. 2018

Podujatie Hudba v meste v rámci festivalu USE THE C!TY prilákala v júni na Hlavnú ulicu množstvo hudobníkov aj zvedavcov. Najlepšie kapely mohla verejnosť oceniť online hlasovaním a umožniť im tak koncert na náklady Výmenníkov.

Hlasovanie vyhrali Ladies & Genitals, Universum Project a Shamrock Redheads.

Rock-pop
Prvá kapela Ladies & Genitals vystúpi 7. septembra o 19:00 vo Výmenníku Važecká. Michalovská formácia funguje dva roky v zložení Jordán (gitara,spev), Michal (gitara, spev), Samuel (basgitara, spev) a Milan (bicie nástroje, vokály). Minulý rok zvíťazila v súťaži Košický zlatý poklad so skladbou Sladké časy mám pred sebou. Vo Výmenníku zahrá nielen autorské veci v štýle rocku a popu, ale aj známe covery.

Ladies & Genitals na podujatí Hudba v meste. Foto: Dávid Hanko

Írska hudba
Talentovaní a fešní Shamrock Redheads zahrajú 22. septembra o 18:00 vo Výmenníku Wuppertálska. Päťčlenná kapela našla záľubu vo wordmusic v podaní tradičnej a dynamickej írskej hudby. Okrem koncertovania spolupracuje s rôznymi umelcami aj komunitami a natáča klipy.

Tomáš z kapely Shamrock Redheads. Foto: Dávid Hanko

Blues, džez a rock
Artrocková kapela Universum Project sa ukázala už na viacerých slovenských festivaloch a do Výmenníka Brigádnická príde 6. októbra o 19:00. Štvorica chalanov, ktorá študuje na konzervatóriu Jozefa Adamoviča v Košiciach, odohrá koncert v štýle bluesu, džezu a rocku. Vypočujete si nielen ich autorské skladby, ale aj prevzaté zahraničné piesne.

Universum Project. Foto: Tibor Czitó

Vstup na všetky tri koncerty je voľný.

Gabriela Mišurová


Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Trojica víťazných kapiel zahrá vo výmenníkoch

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems