Staňte sa súčasťou Polievkového festivalu

| K13 a VÝMENNÍKY | 17. 8. 2018

Polievkový festival už niekoľko rokov navštevuje množstvo ľudí, aby ochutnali výnimočné polievky a spoznali komunity, organizácie, neformálne skupiny či priateľov, ktorí ich navarili. Najbližší siedmy ročník sa uskutoční 13. októbra a kuchárske tímy sa môžu prihlásiť do 1. septembra. Podmienkou je, aby navarili 40 l polievky, ktorá vystihuje ich príbeh, zvyky, korene či životný štýl.

Polievkový festival 2017. Foto: Tibor Czitó

Chcete sa zapojiť? Prihláste sa už dnes
Ak ste priatelia, susedia, neformálna skupina, nezisková organizácia alebo komunita, prihláste sa prostredníctvom prihlášky pre komunity. Nájdete ju na stránke www.vymenniky.sk a okrem kontaktných informácií v nej uvediete aj recept súťažnej polievky. Časť nákladov vám preplatíme. Stačí, ak svoj minimálne dvojčlenný tím prihlásite do 1. septembra 2018.

Všade samé polievky
Prečo práve polievky? Príprava polievok je jednoduchá a finančne nenáročná. Ľahko sa s ňou delí a príjemne zahreje.

Polievkový festival NIE JE streetfood festival
Základnou myšlienkou Polievkového festivalu je spoznať národy, kultúry, komunity, menšiny, ktoré sa chcú prezentovať pred celými Košicami a zaujať svojou výnimočnosťou, aktivitami, záujmami a hlavne polievkou. Prihlásené komunity varia polievky doma, na chalupe alebo u priateľov v 40 litrových hrncoch, ktoré im zapožičiame. Na festivale už len degustujeme/vychutnávame, spoznávame minority mesta a nadväzujeme či rozvíjame vzťahy.

Foto: Michaela Grlická

Čo čaká na prihlásené tímy?
Polievkáči, teda súťažné tímy, budú o priazeň návštevníkov súperiť v kategóriách, ako napríklad najkreatívnejšia výzdoba, najlepšia polievka ocenená zlatou, striebornou a bronzovou lyžicou. Súťažiť sa bude o zaujímavé ceny a tiež o originálne predmety Polievkového festivalu.

Nie je to len o polievke
Okrem vycibrených chutí polievky môžu účastníci zvýrazniť svoju jedinečnosť oblečením, hudobným, divadelným či iným vystúpením alebo originálnou výzdobou stánku.

Festival sa uskutoční v areáli Kasární/Kulturparku 13. októbra 2018 od 14:00. Prihlasovací formulár nájdete na www.vymenniky.sk.

Gabriela Mišurová


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Staňte sa súčasťou Polievkového festivalu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems