Na Košický letecký deň príde nositeľ Guinessových rekordov

| Pozvánky | 17. 8. 2018

Na Košickom leteckom dni môžete letieť v helikoptére či balóne, uvidíte zoskok parašutistov a majstrov leteckej akrobacie – Zoltána Veresa a Artura Kielaka.

Maďar Zoltán Veres je na Slovensku i vo svete dobre známy aerobat a počas tisícok nalietaných hodín stihol stanoviť hneď niekoľko Guinessových rekordov. Divákov po celom svete ohuruje kúskom, keď v rýchlosti 400 km/h dole hlavou pretne otočkou vo vzduchu stuhu napnutú iba tri metre nad zemou. Poliak Kielak príde na letecké dni rovno z majstrovstiev Európy v Česku a už teraz sme zvedaví, či ho privítame ako čerstvého šampióna.

Nočné bosorky
Počas celého dňa (8. septembra) uvidia diváci prelety rôznych kúskov, defilovať budú moderné mašiny, ale aj starčekovia. Medzi nimi už takmer storočný dvojplošník Polikarpov PO-2 z flotily košického Múzea letectva – sovietske lietadlo, ktoré bolo nočným strašiakom Nemcov počas druhej svetovej vojny. Na týchto šikovných strojoch lietali nočné bosorky – pluk tvorený iba zo žien. Keď už je reč o bojoch, tak Retro Sky Team sa postará práve o simuláciu bojov z druhej svetovej vojny. Predvedú sa i ďalšie kúsky – najväčšie jednomotorové lietadlo na svete Antonov AN-2, rešpektovaná sovietska stíhačka Jakolvev Jak-3, helikoptéry Mi-2 a Sikorsky UH-60 Black Hawk.

Košický letecký deň sa koná 8. septembra od 9:30 v priestoroch Múzea letectva a Aeroklubu, nachystané budú zberné parkoviská a kyvadlová doprava medzi týmito dvoma bodmi. Parkovné je zahrnuté v cene vstupenky (3 eurá pre dospelého, deti do 140 cm, dôchodcovia a ŤZP – zadarmo). Informácie o vstupenkách nájdete na kosiceregion.com.

Viktor Wurm


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Na Košický letecký deň príde nositeľ Guinessových rekordov

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems