Výzva prijatá!

| Deti, Stĺpček | 20. 4. 2018

Ležím si na lavičke a slním sa skorým aprílovým slnkom. Moja L. spí v koči (!!!) a jak domáci si spokojne žuje trávu. Hoci ide o veľmi plaché zviera, neukrylo sa, len mi decentne otrčilo chrbát a spoločne si vychutnávame jarnú pohodu. Tomuto hovorím luxus na materskej. A keďže žijem v dobe zdieľania, ihneď o svojej netradičnej chvíľke píšem sestre. Textne mi späť z nekonečného školenia, že si mám užívať slobodu. Hm, sloboda. Veru, cítim ju v celom tele, no viem, že je presne časovo ohraničená obedným spánkom mojej najdrahšej. Nevadí, aj hodina a pol sa počíta. Najmä, keď navôkol nestriehnu nevypraté kusy bielizne, neumytý riad či nenavarený obed. Som len ja. Lebo dieťa spí a kamoš jak prežúva samostatne. Nikto odo mňa nič nechce. Nechápem, prečo nechodím do ZOO každý týždeň.

Lenže ono to chcelo veľké odhodlanie, aby som sa tam vytrepala. Už len predstava, že v MHD strávim hodinu aj s prestupom, ma kvalitne odrádzala. Aj myšlienka na celodenné ponevieranie sa medzi zvermi s malou lapajkou a jej náladami bez pomoci manžela či starých rodičov ma strašila. Aj rozhodovanie o balení oblečenia, jedla, pitia na taký veľký výlet ma zneisťovalo. No skrátka, viem si to v hlave kvalitne skomplikovať. Avšak niekedy príde bod zlomu, poviem si, že ani nerozmýšľam a idem.

Hlavný stimul boli kamarátky, s ktorými sa aj cesta v preplnených autobusoch s divokými šoférmi zdala znesiteľná. Inšpiráciou boli najmä tri malé ženy hrajúce sa medzi sebou a dojemne obdivujúce každého tvora zo zvieracej ríše. Urobila som to aj preto, aby sme ako paneláková rodina mohli byť osem hodín vkuse na čerstvom vzduchu v náručí lesa. A dala som si to ako výzvu sama pre seba, nech už nie som taká padavka, a namiesto svojho pohodlia doprajem nám trošku dobrodružstva. Stráviť v košickej ZOO celý deň bol ten najlepší nápad, nielen kvôli vykročeniu z rutiny a novým zážitkom, ale aj pre sebavedomie jednej sebaspochybňujúcej sa prvomatky.

Lucia Radzová
Foto: Tinka Hlinka


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Výzva prijatá!

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems