Vedecký brloh motivuje deti k empirickým skúmaniam a objavom

| Deti, K13 a VÝMENNÍKY | 9. 3. 2018

Spomínate si na svoj obľúbený predmet? Bola to matematika, fyzika, dejepis či telocvik? V mojom prípade to záviselo od učiteľa, jeho zápalu, schopnosti zaujať či podať učivo vtipne a zábavne. A práve o to ide aj vo Vedeckom brlohu – na praktických pokusoch a demonštráciách prírodných zákonitostí naučiť deti čosi viac o teóriách z učebníc.

Vedecký brloh zábavným spôsobom podáva vedu a jej rôzne oblasti deťom v školskom veku. Ide o vedecko-hravé popoludnie, ktoré pripravujú Výmenníky s odborným garantom Slovenskou akadémiu vied Košice. V brlohu si školáci overujú platnosť fyzikálnych teórií, chemických zásad, biologických a sociálnych zákonitostí, spoznávajú moderné technológie a na praktických ukážkach aj experimentoch ich skúšajú na vlastnej koži. Svetom objavov a vynálezov ich sprevádzajú skutoční vedci a akademici. Brloh funguje už päť rokov a za to obdobie oboznámil účastníkov s množstvom vedeckých tém. Na posledných stretnutiach plných zábavy zistili viac o kozmickom žiarení, magnetizme a elektrickej energii, zistili, ako vzniká zvuk, ako naprogramovať lego roboty, aj čo všetko sa dá pripraviť vo fyzikálnej kuchyni. Aké budú ďalšie témy, sa dozviete na vymenniky.sk.

Vedecký brloh sa koná raz do mesiaca vo Výmenníku Obrody na ulici Obrody (sídlisko Terasa) spravidla poslednú sobotu v mesiaci vždy od 14:00 do 16:00. Viac info nájdete na www.vymenniky.sk.

Renáta Zolnaiová
Foto: archív Výmenníkov


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Vedecký brloh motivuje deti k empirickým skúmaniam a objavom

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems