Zapojte sa do 10. ročníka festivalu USE THE C!TY

| K13 a VÝMENNÍKY | 9. 2. 2018

„Ozdob si mesto – Si tým, kde žiješ“ je heslom tohtoročného festivalu USE THE C!TY, ktorý oslavuje desiate výročie. A vy môžete byť pri tom. Organizátori hľadajú nadšencov, aby spoločne vytvorili háčkovanú inštaláciu na Hlavnej ulici. Tá bude akýmsi maskotom celého festivalu.

Háčkované diela ozdobili počas festivalu USE THE C!TY aj zastávky MHD. Foto: Grundzová, archív Výmenníkov

Festival spája verejný priestor a umenie, a to znamená, že môžete očakávať umelecké prejavy na tých najnečakanejších miestach. Tak to bude aj pri tvorbe 3D háčkovaného diela, na ktorého kreácii je vítaný každý. Stačí ovládať základy háčkovania. „Cieľom je spojiť ľudí s vášňou a záujmom pre háčkovanie. Tento rok sa spoločne sústredíme na jedno megadielo, ktoré bude akýmsi maskotom celého USE THE C!TY,“ prezrádza líderka projektu Háčkované grafity a inštruktorka háčkovania Silvia Lukačínová.

Dobrovoľníci a záujemcovia sa môžu zapojiť do 15. mája. Viac informácií získajú prostredníctvom mejlu na hackovane.grafity@gmail.com alebo telefonicky 0904 298 079. Festival USE THE C!TY 2018 sa bude konať od 30. mája do 2. apríla.

Renáta Zolnaiová


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Zapojte sa do 10. ročníka festivalu USE THE C!TY

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems