5 rád na čo nezabudnúť pri výbere vstavanej skrine?

Vstavaná skriňa je dnes jedným z najžiadanejších artiklov pri zariaďovaní nového domova. Žiaden dom či byt sa bez praktických úložných priestorov nezaobíde. Aj vy ste sa rozhodli pre túto skvelú investíciu do budúcna? Pri výbere vstavanej skrine určite dbajte na nasledovné:

| Tlačové centrum | 26. 2. 2018

1. Umiestnenie

V prvom rade dobre zvážte, v ktorej z izieb bude umiestnenie skrine najvhodnejšie. Chcete skôr staviť na technickú stránku skrine a čisto na jej úložný priestor, alebo ju chcete poňať ako ozdobný prvok vášho interiéru? Vstavaná skriňa nemusí byť nutne v spálni či v chodbe. Môžete ju umiestniť aj do detskej izby či, vo väčších domoch, do technickej miestnosti alebo kancelárie. Vezmite do úvahy veľkosti jednotlivých izieb i estetickú stránku rozmiestnenia ostatného nábytku. Starostlivo vyberte aj pozíciu vstavanej skrine v rámci miestnosti. Mal by k nej byť dobrý prístup, tak pre ukladanie v nižších ako i vyšších policiach.

2. Majiteľ

Keď si budete vyberať konkrétny model vstavanej skrine, zamerajte sa na to, kto bude skriňu využívať najčastejšie. Pôjde o dospelých, starších ľudí alebo deti? Dobre zvážte výber priestoru na vešanie šiat a priestoru pre police na ukladanie a ich výšku. Pri deťoch a starších ľuďoch by mal byť najviac využívaný priestor v nižších partiách, u mužov pochopiteľne priestor vyššie.

3. Vybavenie

Pri zvažovaní konkrétneho modelu sa dôkladne zamyslite nad celkovou funkčnosťou a vybavením korpusu (vnútra) skrine. Pokojne vezmite do rúk meter a jednotlivé priestory si odmerajte pre lepšiu predstavu o veľkostiach jednotlivých sekcií skrine. Uzrejmite si hĺbku, šírku a výšku celej skrine ale i jednotlivých políc a zásuviek. Taktiež aj počet jednotlivých sekcií. Rátajte s priestormi pre vešanie hrubého oblečenia (kabáty, vetrovky, kožuchy) a využite možnosť aj výsuvných vešiakov či sklopných tyčí – pantografov.

4. Materiál

Vstavaná skriňa je súčasťou celého interiéru, a preto by výber použitých materiálov a celkového vzhľadu mal korešpondovať so štýlom miestnosti, v ktorej sa nachádza. Ak je ňou malá izba alebo chodba, zvoľte radšej svetlejšie farby a prípadne dvere so zrkadlami, ktoré opticky zväčšia priestor. Ak ale potrebujete zakomponovať tmavú farbu, dajte ju do kombinácie so svetlejšou. Vyhnete sa tak tomu, že bude skriňa pôsobiť ako jedna celá drevená stena.

5. Bezpečnosť skrine

Zamyslite sa taktiež aj nad bezpečnosťou zvoleného návrhu vstavanej skrine. V detskej izbe sa vyhnite veľkým zrkadlám, ktoré by mohli deti pri šantení rozbiť. Aj keď sú všetky zrkadlá podlepené bezpečnostnou fóliou, vďaka ktorej nepopraskajú, v detskej izbe radšej zvoľte zrkadlo vo forme predelu dverí. Ak by ich aj vaši malí nezbedníci rozbili, získajú tak ďalšiu dekoráciu vo forme zrkadlovej „pavučiny“.

Tento text nie je obsahom redakcie.


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: 5 rád na čo nezabudnúť pri výbere vstavanej skrine?

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems