Zrodil sa album plný nehy

| Hudba | 11. 12. 2017

Košičanka Saška Kešeľová vydáva jedinečné CD určené tehotným ženám, drobcom, rodinkám, ktoré chcú počúvať a spievať ľúbezné a radostné piesne.

V roku 2015 sme v Zajtrajších novinách písali tému čísla o albume Vílie pesničky. Autorka a textárka Saška Kešeľová spievala svojim deťom ešte v brušku a tiež po narodení. A keď rástli, začala vymýšľať pozitívne piesne, na ktoré sa dá kadečo ukazovať, hrať sa s nimi a, pravdaže, na ne tancovať. Vyústilo to až do založenia skupiny Fantalýro a spomínaného prvého cédečka s jednoduchými textami, rýmovaním a krásnou melódiou. Teraz Saška pracuje na ďalšom autorskom projekte. Bude to taký spomienkový a hudobný súhrn skladieb, ktoré vznikli za ostatných desať rokov.

Spievajte!
„Príbeh tohto albumu siaha do roku 2005, keď som spoznala môjho vysnívaného princa a o rok neskôr sa udialo to, čo spievam v jednej z piesní: ,Keď láska je tak silná, že zázrak musí prísť, z dvoch vznikne tretia bytosť a dáva večný zmysel žiť.ʼ Nová bytosť si nás vybrala za rodičov a všetko sa odrazu navždy zmenilo. Od tej chvíle som tvorila nežnejšie a láskyplnejšie pesničky som spievala nášmu dieťatku v brušku. Na pamiatku sme ich s dvojmesačným synčekom v šatke nahrali v štúdiu Lumen. Počas jeho prvého roka sme spolu s mojím mužom vytvorili a nahrali ďalšie skladby. Na lazoch v Zaježovej sa v tom čase chystal rodinný festival a nám napadlo, že by sme ich tam ponúkli. Vytvorili sme provizórny obal, vložili doň CD-čko a čakali, či si ho vôbec niekto všimne. Na naše veľké prekvapenie sa všetko vypredalo. To nás povzbudilo, oslovila som známych hudobníkov a ďalšie skladby vznikali už v profesionálnych podmienkach. No nepodarilo sa nám nahrať všetky,“ hovorí Saška, ktorej sem-tam niekto napíše, že by chcel nové CD, lebo staré sa častým počúvaním zodrelo. A tak sa rozhodla dokončiť zvyšné piesne a album 10 rokov lásky od Sašky Kešeľovej oficiálne vydať. Je na ňom 20 autorských vecí, vyšlo začiatkom decembra a objednať si ho môžete na webe www.10rokovlasky.webnode.sk za 10 eur.

Saška Kešeľová v roku 2002 vyhrala Košický zlatý poklad a v roku 2010 aj Ekotop film súťaž o eko pieseň festivalu so skladbou Raj na Zemi.

Redakcia
Foto: Mária Rašková


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Zrodil sa album plný nehy

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems