Zóna bez peňazí pomáha aj recykluje

| Pozvánky | 11. 12. 2017

Zóna bez peňazí je projekt, pomocou ktorého urobíte radosť sebe aj iným a zároveň recyklujete. A to tak, že darujete nepotrebné veci, alebo ich vymeníte za iné. Stačí prísť 14. decembra do Tabačky.

„Ľudia si to častokrát neuvedomujú, ale majú prebytok. V našich domoch sa nachádza veľa oblečenia a predmetov dennej spotreby, ktoré nepoužívame. Len nám na nich sadá prach. Je to akási zberateľská mánia. Preto vznikla Zóna bez peňazí. Je to miesto, kde môžeme niekomu venovať pre nás nepotrebné veci. Vnukneme im život, už nebudú ležať v skriniach, ale budú sa ďalej používať a prinášať radosť novým majiteľom. A navyše tak podporujeme recykláciu,“ vysvetľuje zámer vzniku projektu jeho koordinátorka Zuzana Románová.

Ako to funguje?
Po príchode do Tabačky vás dobrovoľníci nasmerujú k výložisku, kde odovzdáte veci, ktoré ste priniesli. Tam ich vybalia a roztriedia. Vy si zatiaľ môžete poprezerať už vyložený a roztriedený tovar (bude sa priebežne dokladať) a čo sa vám zapáči, to si vezmete. Doniesť môžete predmety dennej spotreby, ale najmä zimné oblečenie. Veci, ktoré si nik nevezme, rozmiestnia organizátori do viacerých charít či center.

Posledná tohtoročná košická Zóna bez peňazí sa uskutoční 14. decembra od 17:00 do 20:00 v Tabačke.

Eva Barnišinová
Foto: archív projektu


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Zóna bez peňazí pomáha aj recykluje

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems