Tradícia otvorených mikrofónov oslavuje 6 rokov

| Hudba, Pozvánky | 11. 12. 2017

OpenMic, alebo inak, otvorený mikrofón, dáva známym i menej známym pesničkárom priestor autorsky sa prezentovať a zároveň zažiť autentickosť diváckej odozvy. V Košiciach túto pesničkársku udalosť organizuje Sveťo Šomšák od roku 2011 a najbližšie hudobné stretnutie sa udeje 20. decembra v HalmiSpace.

Hlavným posolstvom otvorených mikrofónov je vytvárať priestor pre ľudí, ktorí hudobne začínajú a hľadajú si publikum. Pesničkár prezentuje svoje autorské piesne na malom pódiu pre divákov a diváci sa učia bezprostredne reagovať. „Môžu sa zasmiať, keď im to pripadá smiešne, zatlieskať, keď to chcú oceniť a nejako reagovať, keď sa im vystúpenie nepáči,” vysvetľuje Sveťo Šomšák. OpenMic je o reakciách, autentickosti a bezprostrednosti úzkeho spojenia interpreta s publikom.

Sveťo Šomšák. Foto: Peter Trnka

Šesťročná tradícia
Malá pesničkárska scéna otvoreného mikrofónu spestruje ponuku podujatí v Košiciach už šesť rokov a za ten čas si získala svojich priaznivcov. No aj napriek tomu je stále novým formátom, ktorý spája pesničkársku komunitu so špecifickým publikom. Podľa Sveťa Šomšáka si autorskú pieseň príde vypočuť niekto, kto sa nebojí nových vecí a vie sa na ne pozerať inak a hlbšie.

Záverečný OpenMic
V poradí už 70. otvorený mikrofón sa uskutoční 20. decembra o 19:00 v HalmiSpace na Hlavnej 21 v Košiciach. Vystúpi na ňom Edo Klena, jeden z prvých organizátorov otvorených mikrofónov v Košiciach aj v Prešove, pesničkár Milan Kalmár, ktorého tvorba obsahuje niečo zo starodávnych balád aj z pocitu absurdnosti 21. storočia, a do tretice sám dramaturg a organizátor Svetozár Šomšák.

Jarmila G. Gaľová
Foto: Peter Trnka


Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Tradícia otvorených mikrofónov oslavuje 6 rokov

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems