Novorodeniatkam uháčkujú chobotničky

| K13 a VÝMENNÍKY | 25. 12. 2017

Lektorka mnohých tvorivých dielní a koordinátorka Háčkovaných grafitov festivalu USE THE C!TY Silvia Lukačínová sa spolu s Výmenníkmi púšťa do nového projektu. Tentokrát pôjde o benefičné háčkovanie pre predčasne narodené deti. Zapojiť sa môže i široká verejnosť.

„Rada by som Háčkované grafity postupne premenila z jednorazovej akcie festivalu USE THE C!TY na celoročný projekt s viacerými opakujúcimi sa podujatiami, výstavami, piknikmi a workshopmi. Benefičné háčkovanie na tému chobotničky bude prvou z nich,“ hovorí Silvia o svojich plánoch. V septembri 2017 sa jej podarilo zorganizovať hromadné štrikovanie (71 účastníkov) a vytvoriť tak slovenský rekord.

Viac než 70 ľudí vytvorilo 12. septembra 2017 slovenský rekord v háčkovaní.

A prečo práve chobotnice?
Lebo tie sa používajú v inkubátoroch novorodeniatok, aby odpútali pozornosť detičiek od rôznych hadičiek, ktoré majú vôkol seba. Benefícia sa bude konať v Kulturparku posledné januárové popoludnie a zapojiť sa do nej môže ktokoľvek, profíci aj amatéri. Začiatočníkom bez skúseností budú pomáhať dobrovoľníčky, ktoré im ukážu základné techniky. Témou háčkovania sú chobotničky, bez ohľadu na to, koľko majú nôh. Všetky potom poputujú bábätkám na Neonatologické oddelenie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice.

Benefičné háčkovanie pre predčasne narodené deti sa uskutoční 31. januára 2018 o 14:00 v Kulturparku. Viac informácií získate na www.vymenniky.sk alebo mejlom na vymenniky@k13.sk/hackovane.grafity@gmail.com.

Háčkovať sa bude počas celého roka
V rámci celoročného projektu Háčkované grafity pripravuje Silvia sériu pravidelných workshopov vo všetkých výmenníkoch na piatich košických sídliskách, ale aj v priestoroch Kulturparku a v centre mesta. V súčasnosti prebiehajú vo Výmenníku Jegorovovo lektorované hodiny pod názvom Háčkované grafity, a to vždy posledný štvrtok v mesiaci. Okrem nich sú v pláne aj väčšie workshopy a dokonca výstava diel všetkých zapojených účastníkov aj domácich talentov, ktoré sa chcú ukázať. Hlavným cieľom je vytvoriť komunitu ľudí, ktorí milujú háčkovanie a zapojiť ich aj do 10. ročníka festivalu USE THE C!TY. Pri príležitosti okrúhleho výročia festivalu sa plánuje uháčkovať spoločné dielo kolosálnych rozmerov a každá pomocná ruka bude vítaná.

Renáta Zolnaiová
Foto: archív Výmenníkov


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Novorodeniatkam uháčkujú chobotničky

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems