Hity kapely Queen opäť ožijú

| Hudba, Pozvánky | 11. 12. 2017

Bohemian Rapsody, We will rock you, We are the champions. Tieto ako aj iné večne živé hity prinesie revival skupina Queenmania do Košíc. Vo štvrtok 28. decembra o 20:00 odohrajú koncert v rámci Veselé Vianoce tour 2017 a svojou interpretáciou pripomenú velikána rockovej hudobnej scény – skupinu Queen.

„Táto kapela zmenila môj život o 180 stupňov a od roku 1991 ich piesne spievam na rôznych koncertoch ako sólo spevák alebo s kapelou. Keď zomrel Freddie Mercury, moji priatelia mi povedali, že mám podobný hlas ako on, tak som to zobral skutočne vážne a vznikla Queenmania,“ opisuje zrod skupiny frontman Peter Paul Pačut. Hudobník koncertoval v paláci Márie Terézie vo Viedni či po boku americkej rockovej hudobníčky a moderátorky Suzi Quatro. Spolu s členmi predviedol svoj hudobný talent na európskych, amerických či kanadských koncertných pódiách.

Jedinečné zlato v hrdle
Legendárny spevák Freddie Mercury vynikal špecifickými predispozíciami svojho hlasu. Na
základe štúdií sa zistilo, že pri speve využíval vibráciu ventrikulárnych záhybov. Ide o techniku, ktorú väčšinou ovládali mongolskí speváci. Imitácia tak výnimočného hlasu teda môže spôsobovať značnú záťaž, no ako opisuje slovenský Freddie Mercury: „Dá sa povedať, že Freddieho neimitujem, ale hrám jeho rolu ako herec. Všetky piesne spievam vlastným hlasom a ich skladby nie je vôbec ľahké interpretovať.“ Pesničku Radio Ga ga sa Peter Paul Pačut učil spievať jeden celý rok a aj po 26 rokoch v nej cíti značné rezervy.

Hity anglickej skupiny Queen si pod taktovkou revival skupiny Queenmania vypočujete v košickom Collosseum Clube. Lístky sú v predaji cez sieť Ticketportal a stoja 8 eur. So slovami známeho refrénu „Šou musí pokračovať“, svoje hudobné umenie ďalej predvedú v Trenčíne a Žiline.

Členmi revival kapely Quenmania sú Peter Paul Pačut, Joe Hajšo, Zdeněk Šulc, Peter Hajšo a Igor Baďač.

Veronika Jenčová
Foto: Petr Baláž


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Hity kapely Queen opäť ožijú

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems