Výber redakcie: predvianočné koncerty

| Hudba, Pozvánky | 27. 11. 2017

Americký gospel, slovenská a cappella, majstrovstvo Jozefa Holleho či Tři oříšky pro Popelku. Predvianočný čas ponúka rôzne hudobné žánre i vyžitia a vyberať môžete z nasledujúcich koncertov.

Raz, dva, tri
Jeden z prvých vianočných koncertov ponúka Štátna filharmónia Košice. V nedeľu 17. decembra odohrá Vianočný koncert pre rodiny. Začne sa o 15:00 v Dome umenia a návštevníkom ponúkne piesne z českej rozprávky Tři oříšky pro Popelku, výber zo slávnych Štyroch ročných období Antonia Vivaldiho či populárnu „Rybovku“ – Českú mše sváteční, ktorá sa v podaní skladateľa Jakuba Jána Rybu predstaví už 36-krát. Pre záujem u publika sa Vianočný koncert odohrá aj o 19:00.
Na ďalší deň pokračuje filharmónia Vianočným koncertom II. Pod taktovkou Maroša Potokára zaznie Beethovenova Omša C dur, op. 86 či Mozartov Koncert pre husle a orchester č. 3 G dur, KV 216 s vynikajúcim sólistickým obsadením. Na husliach zahrá víťazka medzinárodnej rozhlasovej súťaže Concertino Praga, virtuózka Julie Svěcená. Ceny za jednotlivé koncerty sa pohybujú od 7 do 17 eur, lístky kúpite v pokladni ŠfK alebo cez www.navstevnik.sk.

Julie Svěcená. Foto: Lenka Žáčková

Vianočné koledy
Alfred McCrary a Natascha Wirght z gospelovej formácie The McCrary´s priblížia svetoznáme balady a vianočné piesne v podaní, ktorý je typický interpretáciou náboženských textov s použitím vokálov. Koncert sa bude konať v priestoroch GES Clubu v pondelok 18. decembra od 19:00 v hudobnom sprievode slovenského komorného kvarteta La Speranza. Lístky kúpite cez predpredaj.sk a stoja od 15 do 18 eur.

Alfred McCrary a Natascha Wirght. Foto: archív Alfreda McCrary

Piano šou
Slovenský klavírny virtuóz Jozef Holly prepája rôzne hudobné žánre a zo známych piesní vytvára novú formu zážitku a emócií. V rovnakom duchu odohrá aj Vianočnú piano show 19. decembra o 20:00 v Kresťanskom Centre AC. Na koncerte predstaví klavírne úpravy svetoznámych filmových melódií, skvosty klasickej hudby, ale aj skladby z nového vianočného albumu Christmas is love. Doprevádzať ho bude jeho kapela, komorný orchester a detský spevácky zbor. Lístky kúpite v sieti Ticketportal od 16 do 22 eur.

Obal albumu Jozefa Holleho Christmas is Love.

Fragile exkluzívne
Vznik a cappella skupín siaha až do stredoveku. V kostoloch bolo vtedy prísne zakázané používanie hudobných nástrojov, a tak sa bohoslužby doprevádzali len spevom. Hudobné nástroje by totiž mohli rozptýliť pozornosť poslucháča od textu náboženských piesní. Bez inštrumentov sa úspešne zaobíde aj skupiny Fragile. V Košiciach vystúpi v stredu 20. decembra o 20:00 s Exkluzívnym vianočným koncertom. Sálou Kresťanského centra AC zaznejú hlasy známych osobností z televízií, seriálov, divadelných i muzikálových predstavení. Členmi Fragile sú Braňo Kostka, Soňa Norisová, Jana Golis, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Slavo Košecký, Martin Madej a Jožo Hečko. Alternujú ich Peter Lacho, Martin Klempár, Daniela Tomešová a Karolína Majerníková. Lístky na koncert kúpite v sieti Ticketportal od 15 do 20 eur.

Veronika Jenčová


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Výber redakcie: predvianočné koncerty

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems