Slováci prešli Afriku na motocykloch Jawa Pionier

| Film, Pozvánky | 30. 10. 2017

Marek Slobodník a jeho kamaráti prekonali ďalšiu dobrodružnú cestu na motorkách Jawa Pionier. Najprv museli zdolať zamrznutú Európu, potom horúcu Afriku, aby sa kochali nekonečnými plážami Mozambiku.

Motocykel Jawa Pionier sa začal vyrábať v 50. rokoch minulého storočia a hlavu pobláznil mužskému pokoleniu v celom Česko-Slovensku. Dnes tieto staré kúsky nájdete tak akurát v šope u babky, na zrazoch veteránov alebo vo filmoch Slavnosti Sněženek, Rebelové, Krajinka, Pátek není svátek, 30 případu majora Zemana či Občiansky preukaz. Zrejme nikomu by ani nenapadlo prejsť na nich extrémnu Afriku.

Na lepšiu motoru nemali
Cestovateľ Marek Slobodník túžil po výprave na motorke. Tak sa spojil s partiou kamarátov a na motocykloch Jawa Pionier prebrázdili celé Slovensko. To sa však chalanom málilo a na rad prišlo Rumunsko, Kazachstan a v januári tohto roka aj Afrika. A vždy na starej motorke s obsahom poldecáka. Lebo na lepšiu nebolo. Piati cestovatelia prešli za päť mesiacov 15 tisíc kilometrov, predierali sa zamrznutou Európou až do Afriky, kde na nich čakalo 45 stupňové peklo v Sudáne, nekonečné púšte, tlačenie motocyklov do obrovských hôr v Etiópii a nádherné pláže v Mozambiku. Chlapci si všetko natočili, nafotografovali a teraz cestujú po Slovensku, aby nám o tom porozprávali. Marek Slobodník sa zastaví aj v Košiciach, 28. novembra o 18:00 v HalmiSpace na Hlavnej 21. Lístky kúpite v predpredaji za 5 eur, na mieste zaplatíte 6 eur.

Gabika
Foto: archív cestovateľov


Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Slováci prešli Afriku na motocykloch Jawa Pionier

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems