Premiéra inscenácie divadla NA PERÓNE: Slovenský raj

| Tlačové centrum | 15. 5. 2017

Košické divadlo NA PERÓNE uzatvára sezónu 2016/2017 premiérou inscenácie Slovenský raj, ktorá sa uskutoční v utorok 16.5. o 10:00 na stálej scéne divadla v Tabačke Kulturfabrik.

Rovnako ako pri predošlých dielach, aj pri vzniku inscenácie Slovenský raj bola impulzom tvorcov potreba reagovať na aktuálnu spoločenskú tému a cieľom inscenácie je diváka provokovať a vyvolať u neho otázky a záujem.

Zvláštnosťou inscenácie Slovenský raj je, že vznikla s použitím úryvkov diel slovenských spisovateľov, ktorí tvorili v medzivojnovom alebo povojnovom období a práve vojna ich dielo výrazne ovplyvnila. Jej cieľom je osloviť mladého diváka – študenta a ponúknuť mu iný pohľad do histórie a slovenskej literatúry.

„Inscenácia Slovenský raj je zlým snom o dobrej krajine, je pohľadom do minulosti a pripomenutím, že budúcnosť bude taká o akú sa sami zaslúžime.”

V inscenácii účinkujú zakladatelia divadla Jana Wernerová, Zuzana Psotková, Peter Kočiš a dvaja hostia – Michaela Domovcová, Jakub Muranský, ktorých môžu diváci poznať z ostatnej inscenácie divadla NA STÁŽ!.

scénar: Jana Wernerová, Peter Kočiš, Jozef Palaščák
réžia: Jana Wernerová
účinkujú: Jakub Muranský a.h., Jana Wernerová, Peter Kočiš, Zuzana Psotková, Michaela Domovcová a.h. scénografia: Peter Kočiš
videoprojekcie: Palko Matia
kostýmová spolupráca: Katarína Kičová
výroba kostýmov: Enikő Krempaská
hudba a zvuk: Onomatopoje studio
technická podpora: Dušan Kopčov, Palko Matia
grafika plagátu a buletinu: 436

NA PERÓNE je autorským divadlom, kolektívom hercov, ktorí majú pri tvorbe inscenácií rovnocenné postavenie s režisérom a ďalšími prizvanými tvorcami. Tvorivý tým sa pri každej inscenácií mení a v predstaveniach kladie rovnaký dôraz na pohyb a text.

Vznik inscenácie z verejných zdrojov podporil hlavný partner projektu Fond na podporu umenia.

Praktické info:
Rezervácia vstupeniek na production@naperone.sk. Reprízy: 30. mája v utorok o 10:00.

Tento článok nie je obsahom redakcie.


Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Premiéra inscenácie divadla NA PERÓNE: Slovenský raj

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems