Košická paleta 2017

| Tlačové centrum | 4. 5. 2017

Sviatok neprofesionálnych výtvarníkov z košického kraja, ktorý poznajú všetci priaznivci a obdivovatelia výtvarného umenia pod názvom Košická paleta sa blíži. Krajskú výstavu tých najlepších diel, ktorú pripravilo Kultúrne centrum Údolia Bodvy a Rudohoria, si budú môcť návštevníci pozrieť vo výstavných priestoroch Kasární Kulturpark v Košiciach. Slávnostné otvorenie výstavy sa uskutoční dňa 17. mája o 16.30 v budove Bravo.

Do tohoročnej krajskej súťažnej výstavy neprofesionálnej výtvarnej tvorby Košická paleta sa zapojilo vyše 100 výtvarníkov z celého košického kraja od mládeže nad 15 rokov až po autorov v dôchodkovom veku s takmer 300 výtvarnými dielami. Odborná porota odporučila vystaviť 118 prác od 77 autorov.

Z výtvarných techník je najviac zastúpená maľba akrylom, olejomaľba, ale nechýba ani pastel, perokresba, maľba na hodváb, akvarel, počítačová grafika, linoryt, keramika, či plastiky z dreva, kameňa a drôtu. Tematicky sú výtvarné diela rôznorodé od krajinomaľby cez portrétnu tvorbu, zátišie až po rôzne kompozície či abstrakciu.

Podujatie, ktoré podporil Fond na podporu umenia, napomáha nielen vyhľadávať a rozvíjať záujmy kreatívnych tvorcov, objavovať nové výrazné talenty z radov mládeže a dospelých, ale poskytuje aj priestor na prezentáciu a konfrontáciu výsledkov za konkrétne obdobie. Táto platforma v neposlednom rade podporuje aj ďalšie vzdelávanie výtvarníkov v košickom kraji. Ocenené diela budú reprezentovať náš kraj na celoštátnej súťažnej výstave Výtvarné spektrum, ktorá sa uskutoční v septembri v Trenčíne.

Veríme, že výstava Košická paleta 2017, ktorá potrvá do 4.júna, priláka čo najviac návštevníkov a poskytne nevšedný umelecký zážitok.

Mgr. Helga Tomondyová
Kultúrne centrum Údolia Bodvy a Rudohoria


Tags: , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Košická paleta 2017

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems