Železiar ponúkne Zábavky a hry tanečné

| Pozvánky | 10. 4. 2017

Krásu slovenskej ľudovej kultúry zachováva folklórny súbor Železiar už 53 rokov. Počet jeho vystúpení sa ráta na stovky a pribudne medzi ne ďalšie. Zábavky a hry tanečné vychádzajú z fiktívneho prostredia súčasných mladých ľudí.

18 tanečníc, 10 tanečníkov, 6 speváčok, 4 hudobníci a 1 choreograf súboru. Toľko Železiarov vystúpi v hovorovo-hudobno-tanečno-speváckom programe Zábavky a hry tanečné. „Jeho obsah vychádza z oblasti Zemplína, Šariša, stredného Slovenska a z neutrálneho, resp. fiktívneho prostredia súčasných mladých ľudí, bez priznávania charakteristických znakov niektorého regiónu,“ uviedol Vladimír Urban, umelecký vedúci súboru. S prípravou programu začali Železiari v januári tohto roka. Diváci sa môžu tešiť na špeciálny bonus. „Myslím si, že celé roky prinášajú naše premiéry čosi, čo tu ešte nebolo. Aj teraz to tak bude,“ sľúbil Urban.

„Železiarske“ vystúpenie Zábavky a hry tanečné uvedie Štátne divadlo v Košiciach 7. mája o 17:00. Cena vstupenky je 10 eur a zakúpite si ju v informačnom centre MiC Košice alebo na ticket-art.sk.

Folklórny súbor Železiar pôsobí od roku 1964. Prezentuje ľudové umenia z regiónov Abov, Zemplín, Šariš a Spiš. Interpretuje ľudové tance a hudbu, pri ktorej využíva širokú škálu ľudových hudobných nástrojov. V ich vystúpeniach má tradičné miesto aj humor.

Redakcia
Foto: Peter Meľuch


Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Železiar ponúkne Zábavky a hry tanečné

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems