Vtipné Kura Harabura

| Predstavujeme | 24. 4. 2017

Keď sa kreatívne mamky dostanú na materskú dovolenku, zriedkakedy ostanú „len“ pri prebaľovaní. Deti sú zdrojom inšpirácie a Zore Puškáčovej priniesli nápad založiť značku Kura Harabura. Zo začiatku šlo pritom len o zábavu.

„Keď som čakala prvého synčeka, vymyslela som zopár vtipných nápisov na bodynká, nech je sranda, keď sa malé narodí. Medzi nimi boli aj dnes už legendárne ´Cicavec slovenský´ a ´Mliečny bar u Mamičky´. Vytlačila som ich na obyčajné nažehľovačky, nažehlila v kuchyni na stole a bolo. Nejako extra nedržali, ale boli chutné, milé, ľuďom sa páčili. A zrazu som mala nápad na darčeky! Na každú návštevu nejakého dieťaťa som priniesla oblečko na mieru – s menom, výrokom, prezývkou. Obdarovaní boli nadšení, a to bol impulz, skúsiť to smerom von,“ opisuje Zora svoju originálnu pohnútku.

Z právničky dizajnérka
Každá autorská grafika je vytlačená ručne alebo v chránenej dielni na kvalitné oblečenie, ktoré Zora kupuje od značkových výrobcov. Na šitie je totiž „ľavá“, prišiť hoci i gombík je pre ňu utrpenie. Zato kreativity sa jej v živote nadelilo dostatok: „Som tvorivá duša, človek s vášňou, milujem farby, pestré oblečenie. Hoci som kvôli rodičom vyštudovala právo, sedieť v kancelárii v sivom kostýme nebolo nič pre mňa! Raz som aj niekde počula takú teóriu, že človek by si mal vybrať profesiu podľa toho, aký dress code vyžaduje. Na právničku som sa vcelku úspešne hrala takmer šesť rokov, ale počas materskej akožedovolenky som sa rozhodla robiť to, čo ma baví, nie čo mi nalinajkoval niekto iný,“ hovorí úspešná grafická dizajnérka a fotografka Zora Puškáčová. Jej tvorbu pod značkou Kura Harabura nájdete na kuraharabura.sk

Gabika
Foto: kuraharabura.sk


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Vtipné Kura Harabura

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems