Medzinárodná pracovná konferencia

| Pozvánky | 10. 4. 2017

Tvorba zisku z nevyužitých pozemkov, sociálne farmy, školské, komunitné a terapeutické záhrady, miestne potraviny, recyklačná spoločnosť a nulový odpad sú témy, o ktorých sa bude hovoriť v Ekocentre SOSNA. Medzinárodná pracovná konferencia Inšpirácie pre sebestačnosť ponúkne riešenia na praktické a inšpiratívne spôsoby využitia týchto priestranstiev a pozemkov.

Účastníkov konferencie čakajú prezentácie zamerané na praktické spôsoby lepšieho využitia verejných priestranstiev a pozemkov obcí, škôl či súkromných spoločností. Akcia bude pozostávať z praktických tréningov v priestoroch Ekocentra SOSNA a zo série prednášok, zameraných na tvorivé prístupy pre využitie miestnych zdrojov – najmä nevyužitých pozemkov alebo odpadu. Jednou z najzaujímavejších prezentácií bude prednáška nositeľa titulu Košičan roka Petra Gombitu o sociálnej farme, ktorú vytvoril pre ľudí bez domova. Známy starosta a manažér Vladimír Ledecký porozpráva o príklade úspešného a sebestačného obecného podniku Spišský Hrhov. Odborníčka na verejnú zeleň Zuzana Hudeková predstaví príručku Prírode blízka údržba zelene. Okrem domácich prednášajúcich vystúpia aj odborníci z Fínska, Veľkej Británie, Maďarska a Čiech. Súčasťou programu bude prehliadka dvoch prírodných záhrad, ako aj predstavenie funkčných príkladov využitia odpadových materiálov v stavebníctve a pri tvorbe ihrísk i verejných priestranstiev.

Konferencia sa uskutoční od 24. do 27. apríla v Ekocentre SOSNA v Družstevnej pri Hornáde. Viac info nájdete na sosna.sk.

Štefan Szabó


Tags: , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Medzinárodná pracovná konferencia

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems