Fotografka spája jemnosť žien s divokou prírodou

| Pozvánky | 24. 4. 2017

Zapálený nerv spôsobil fotografke Veronike Selepkovej krátkodobé ochrnutie polovice tváre. Počas mesačnej PN-ky mala dostatok času na premýšľanie, aby zistila, že výzor je „iba“ schránka, o ktorú sa musíme starať. Dôležitá je jedinečná krása v našom vnútri. A presne túto krásu zachytávajú jej fotografie v HalmiSpace.

Do duše.

ONY sú krásne
Veronika tvorí sedem rokov a svoju prvú samostatnú výstavu ONY slávnostne otvorila 4. apríla v priestoroch HalmiSpace. Na fotografiách zobrazila kamarátky, ale aj „kamarátky kamarátok“. „Väčšinou fotím ženy tak, ako sa tvária a cítia. Snažím sa zachytiť ich vnútorné vyžarovanie. V našej prirodzenosti spočíva jedinečná a výnimočná krása, a práve ju chcem stvárniť pomocou fotoaparátu. Výstavu tvorí 24 fotografií žien v prírode, pretože obe k sebe patria a majú veľa podôb: sú pokojné, tiché, ale niekedy aj divoké až nezvládnuteľné. Príroda na snímkach nie je iba kulisa, je rovnocenným partnerom človeka,“ vysvetlila Veronika. Zábery vznikali v lesoch i pri potokoch v okolí Sobraniec, Michaloviec, Košíc, ale aj v Bratislave a Prahe. Výstava ONY potrvá v HalmiSpace do konca apríla.

Z jazera fantázie.

Veronika Selepková pochádza zo Sobraniec. Má 24 rokov a študuje históriu na Filozofickej fakulte UPJŠ v Košiciach. Jej umelecká tvorba pozostáva najmä z fotografií žien, ale aj zvierat, krajín či prírody. Najradšej pracuje pri západe slnka, pretože práve vtedy, podľa jej slov, vzniká krásne svetlo.

Eva Barnišinová
Foto: Veronika Selepková


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Fotografka spája jemnosť žien s divokou prírodou

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems