Druhá tohtoročná jar je „za dverami“

| Pozvánky | 10. 4. 2017

Aj keď bude mať 62, rozhodne nie je stará dáma. Košická hudobná jar v tomto roku plánuje veľkolepú mesačnú „oslavu“. Pozvala na ňu špičkových domácich i zahraničných umelcov.

Štátna filharmónia Košice pripravila bohatý program 62. ročníka Košickej hudobnej jari, ktorá sa uskutoční od 27. apríla do 24. mája. Pozvanie prijali sopranistka Jana Kurucová, dirigenti Yordan Kamdzhalov a Paollo Gatto, huslista Igor Karško s manželkou Janou, klaviristi Eugen Indjić i Marián Lapšanský, šansonierka Radka Fišarová a Bratislavský chlapčenský zbor. Vystúpi aj poľské sláčikové zoskupenie Cellonet, Kodályho kvarteto z Maďarska aj Symfonický orchester Miškolc. Festivalové koncerty sa odohrajú na rôznych košických miestach – v Dome umenia, Dóme sv. Alžbety, Seminárnom kostole, vo Východoslovenskom múzeu či v Tabačke.
Počas Košickej hudobnej jari 2017 zaznie šansón, opera, renesančná, klasická i súčasná hudba. Najväčším lákadlom festivalu je historická premiéra Pucciniho opery Le Villy v Košiciach. Hlavný program doplnia dve sprievodné podujatia – výstava obrazov Viktora Tichonova (27. apríla – 24. mája) a divadelné predstavenie Víly od Richarda Wagnera (26. mája).
Bližšie informácie o programe a cenách vstupného nájdete na sfk.sk. Vstupenky si môžete zakúpiť v pokladni ŠfK.

Redakcia


Tags: , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Druhá tohtoročná jar je „za dverami“

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems