Uzávierka súťaže Šumenie je 31. marca

| Pozvánky | 13. 3. 2017

Literárna súťaž Šumenie je určená žiakom 1. a 2. stupňa základných škôl a príslušných ročníkov osemročných gymnázií. Jej vyhlasovateľ Občianske združenie Úlet ponúka pisateľom tri námety, ktorými sa môžu inšpirovať v oblasti poézie aj prózy.

Témy 8. ročníka Šumenia sú: Letím na sedadle č. 7, Postava, ktorá vystúpila z plátna a Môj svet za zrkadlom. Autorské rozprávky, poviedky a básne bude hodnotiť štvorčlenná porota. Na práce najmladších žiakov sa teší básnik Valentín Šefčík. Jeho posledná básnická zbierka pre deti Bola raz jedna láska sa vlani tešila veľkému úspechu. Prozaické texty žiakov prvého stupňa ohodnotí spisovateľka Zuzana Štelbaská, známa rozprávkovými príbehmi Mami, kúp mi psa, Zornička a Filipko. Príbehy starších žiakov sa dostanú do rúk odborníčke v knižnej kultúre a milovníčke príbehov Mariane Volemanovej, ktorej meno sa spája s kníhkupectvom Artforum. Poetické stvárnenie tém bude hodnotiť v oblasti dramatického umenia úspešná pedagogička Lucia Mačingová. Uzávierka prijímania autorských textov je 31. marca 2017. Práce, ktoré splnia všetky podmienky budú publikované v zborníku. Viac informácií sa dozviete na stránke ulet.sk/sumenie.

Vyjdite z ulity anonymného písania
Medzi prioritné ciele súčasnej výchovy a vzdelávania patrí rozvíjanie tvorivého myslenia. Aktivity na podporu kreativity ponúkajú nielen výchovno-vzdelávacie inštitúcie, ale aj rôzne kultúrne a voľnočasové organizácie i združenia. Jednou z možností rozvinúť svoj talent sú študentmi obľúbené kurzy, workshopy, tábory, tvorivé sympóziá a v neposlednom rade súťaže. Práve tie majú predpoklad osloviť začínajúcich umelcov, ktorým vyhovuje tvorivé ticho a samostatná práca. Hlavne v slovesnej oblasti sú literárne súťaže výzvou vyjsť z ulity anonymného písania a ponúknuť vlastné, nezriedka intímne vnímanie sveta a bytia v ňom. Prozaickejším cieľom literárnych súťaží je objavovanie talentov a ich motivácia poskytnutá v rozhovoroch s porotcami. Mladým literátom v Košickom kraji spomínané možnosti ponúka práve literárna súťaž Šumenie.

Ali


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Uzávierka súťaže Šumenie je 31. marca

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems