Vianoce vs. akrobatka

| Editoriál | 5. 12. 2016

Punč priviezli námorníci z Indie do Anglicka v 17. storočí a názov dostal podľa hindského slova Pancha (panča). To znamená päť. Pripravuje sa totiž z piatich základných surovín. No nikto nezakazuje pridať do neho aj ovocné šťavy, kompóty či zázvor. Ak obídete všetky stánky na vianočných trhoch, isto spoznáte značné rozdiely. My sme do trhov nevyčkali a uvarili silný punč s pomarančovou a citrónovou šťavou. Recept nájdete na s. 4. Ak predsa len dáte prednosť stánkom, koštovať môžete na Hlavnej, pred Auparkom, Galériou aj pred Kinom Úsmev.

_mg_9388

Áno, aj my sme podľahli predvianočnému tlaku a snažíme sa vás zaujať chuťami i peknými slovami. Väčšina strán tohto čísla je venovaná vianočným podujatiam a tipom. Sviatky v médiách zvyknú byť totiž hektické. Ľudia čakajú súťaže, darčeky, vianočné knihy, filmy a radosť!

Keď som ešte pracovala v rádiu, vždy som si tajne priala, aby mi služba nevyšla na Vianoce ani Silvestra. Lebo sviatky nevidím ako dni plné nátlaku, umelého šťastia a veľkých slov. Aj preto sme sa rozhodli venovať tému čísla akrobatke Ariadne. Navštívili sme ju v tanečnom štúdiu, posadili sa na kruh a zabudli na akékoľvek sviatočné naliehanie. Lebo ak robíte náročné kúsky vo vzduchu, myslíte na dopínanie špičiek, hlboké dýchanie a na to, ako vás pritom bolia svaly, zabudnete na všetko ostatné. A to mi chýbalo! Meditovať, byť TU a TERAZ, spoznávať svoje telo vo výške a učiť sa ho ovládať. Keď idete do vzduchu, necítite zem pod nohami a ste dolu hlavou, stratíte orientáciu a zrazu neviete, kde je hore, kde dole, ako si máte rukou chytiť nohu. Vzdušná akrobacia tak rozvíja vnímavosť, odbúrava strach a je to neuveriteľná drina.

Po návrate domov som vyložila nohy na gauč a naliala si posledný pohár punču. Pila som ho v tichosti a premýšľala nad prácou a životom. Sľúbila som si, že každý deň budem aspoň na chvíľu TU A TERAZ. Najmä na Vianoce!

Gabriela Krestián Kuchárová
sefredaktor@zajtrajsienoviny.sk


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Vianoce vs. akrobatka

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems