Košickou Hlavnou prebehlo 600 Mikulášov

| Mesto Košice, Šport | 19. 12. 2016

Že je Mikuláš starý, má veľké brucho a na nohách hrubé čierne čižmy? To už dávno neplatí. Podvečer 6. decembra sa na Hlavnej ulici zišli Mikulášovia rôznych vekových kategórií aj váhy. Spájali ich bežecké topánky, červená čiapka a radosť z pohybu.

mikulas-1

Charitatívny Mikulášsky beh Active life sa v Košiciach organizoval po tretíkrát. Zúčastnilo sa ho približne 600 bežcov, pričom najmladší mali len niečo vyše 3 rokov. Trasa dlhá 4,3 km viedla Hlavnou ulicou a Mestským parkom. Centrum bolo plné ľudí, no bežcom to neprekážalo, práve naopak, vianočnú atmosféru si užívali. „Bežalo sa nám výborne, trasa bola veľmi pekná, vysvietené mesto má svoje čaro. Možno aj vďaka atmosfére sa nám podarilo prekonať svoje osobné rekordy,“ tešili sa bežkyne v mikulášskych čiapkach – učiteľka Katka (31) a hospodárka Slávka (29) zo ZŠ Abovská.

– 5 stupňov nevadí
Napriek mínusovým teplotám vraj zima nebola nikomu, bežci sa pred štartom zahrali rozcvičkou aj hromadným mikulášskym pokrikom „Hou hou hou“. „V zime sa behá oveľa ľahšie, pretože telo sa prehrieva a zvonku ho to príjemne chladí. Treba mať vhodné oblečenie, pod kostýmom Mikuláša mám hore tri vrstvy a dole dve. Aj vďaka nim sa mi bežalo ľahko a skvele,“ prezradil nám Lukáš (25). Menej nadšená bola Tamarka (7), druháčka na ZŠ Belehradská: „Behalo sa mi hrozne! Asi trinásťkrát mi spadla čiapka! Ale okrem toho bolo dobre.“

mikulas-2

Vyše 1000 € pre vysokoškolákov
Medaila sa ušla vopred prihláseným účastníkom. Práve registrácia bola kľúčová. Vyzbierané štartovné v celkovej výške 1305 € pôjde na charitatívne účely. „Financie poputujú organizácii Úsmev ako dar. Spolupracujeme s ňou dlhodobo a vieme, že každý cent smeruje na správne miesto. Nie na propagáciu organizácie či reklamu v médiách, ale priamo košickým vysokoškolákom, ktorí to v živote nemali ľahké a financie im pomôžu, aby dokončili štúdium. Dvaja z nich si so svojimi prispievateľmi aj zabehali a majú z toho skvelý pocit,“ hovorí spoluzakladateľ projektu Active Life Tomáš Gáll. Zároveň pozýva všetkých športuchtivých 26. decembra na Štefanskú prechádzku na lyžiarske stredisko Kavečany či na známy Košický trojkráľový beh s originálnou vinšovačkou. Všetky potrebné informácie nájdete na projektactivelife.sk.

Veronika Samková
Foto: Patrik Labant


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Košickou Hlavnou prebehlo 600 Mikulášov

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems