Téma v kope sena

| Editoriál | 7. 11. 2016

„Čo sa stane, keď nemáte o čom písať?“
„Vtedy zistíme, že sme slabí novinári. Naokolo je množstvo ľudí, o ktorých sa písať dá, len treba mať oči aj ústa otvorené. Hoci aj na autobusovej zastávke. Pýtajte sa, prihovárajte a nezabudnite počúvať. A vtedy sa téma ohlási sama! Novinár by asi nemal len nemo sedieť za internetom. Mal by chodiť po svete a obzerať sa.“

Žiaci základnej školy v Bidovciach mi kládli rôzne otázky a touto zaťali do živého. Nájsť zaujímavú tému a ešte ju aj zaujímavo spracovať je kunšt hodný pochvaly, hoci pri odpovedi som sa tvárila ako Jánošík v sukni.

_mg_9388

Aj ja sa často pozabudnem v mejloch, textoch a osem hodín presedím za počítačom. Štyri dni pred poradou sa Googlu pýtam na tému čísla a odpovedí je ako sena. Viem, že sa chystá Košice Fashion Week, Slovák Richard Galovič začal v Česku vyrábať Favority a viem ako Clintonovej tím zaútočil na riaditeľa FBI. No viem aj, čo ľudia jedia, počúvajú, čítajú, ako rýchlo a kde behávajú. Ale to, že Zsolt Bocsárszky maľuje krásne tematické steny po celej Európe, som nevedela. Google mi to nevyhľadal. Alebo možno hej, len sa to stratilo medzi tým množstvom potrebných aj nepotrebných informácií. Našťastie mi to vravel samotný Zsolt po premiére hry v divadle Thália. Len sme sa zoznámili, priateľsky rozprávali a téma čísla bola na svete. Aj preto som žiakom a možno budúcim novinárom v Bidovciach hrdinsky referovala, že nestačí sedieť za internetom. Tam nenájdete úplne všetko.

Ale čo nájdete na našom webe je spomínaná téma čísla. Tak čítajte TU

Gabriela Krestián Kuchárová
sefredaktor@zajtrajsienoviny.sk


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Téma v kope sena

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems