SteelPark organizuje hravé a vzdelávacie aktivity pre školy

| K13 a VÝMENNÍKY, Veda | 24. 10. 2016

Projekt SteelParku má názov Bádateľské prírodovedné laboratórium a v novembri priblíži žiakom druhého stupňa a stredných škôl dve fyzikálne témy. Dokážeme odvážiť vzduch? vysvetlí zážitkovou formou princíp merania hustoty pomocou bicyklovej pumpy či lopty a vysvetlí, prečo majú rôzne látky rozličnú hustotu. Téma Čo všetko nám prezradí laserový diaľkomer sa zameria na index lomu, na otázku prečo sa svetlo pohybuje vo vode pomalšie ako vo vzduchu, ako aj na princíp používania laserového diaľkomera. Aktivity sú určené pre 16 členné skupiny a jedna téma trvá hodinu.

steelpark-2

Pre prvý stupeň ZŠ sa spustila novinka – Matematika hrou. Vzdelávacia aktivita sa pod vedením lektora zameriava na techniku pamäťového počítania, rozvíjanie logického myslenia, samostatnosť, systematickosť, dôkladnosť, súťaživosť ale aj na prijatie prehry. Aktivita trvá 60 minút a ideálny počet žiakov v skupine je 25.

Rezervácie na všetky programy si musíte dohodnúť vopred na +421 917 178 445, 055/300 93 01 alebo mejlom na zuzana.filcakova@k13.sk, martina.matisova@k13.sk.

Redakcia
Foto: archív K13

steelpark-1


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: SteelPark organizuje hravé a vzdelávacie aktivity pre školy

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems