Polievkový festival 2016

| K13 a VÝMENNÍKY, Pozvánky | 26. 9. 2016

Základné festivalové ingrediencie:
1110 litrov polievok
43 druhov polievok
23 komunít
10 národností
3 porotcovia
12-členný tím organizátorov z košických výmenníkov

polievkac-6

Festival sa podáva 8. októbra na rôzne spôsoby. Podľa stupňa maškrtnosti ponúkame:

Niečo pre labužníkov
Na Polievkáč odporúčame prísť s úplne prázdnym žalúdkom. V čase písania tohto článku bolo prihlásených 43 súťažných tímov, čo znamená 43 druhov polievok, z ktorých sa bude ochutnávať. Každý návštevník môže udeliť hlas jednej polievke. Hlasovať sa bude aj online na Facebooku počas festivalu. Pripravená je tombola o vecné ceny a darčekové poukazy od organizátora K13 – Košické kultúrne centrá a hlavného partnera RYBA Košice.

polievkac-2

Špeciality pre gurmánov
Ak máte radi niečo výnimočné, primiešajte si do základnej festivalovej zmesi sprievodné atrakcie. Každá komunita si môže (ale nemusí) okrem polievky pripraviť aj niečo originálne, čím sa chce prezentovať – tradičný kostým, pokrm či spoločenskú hru. Komunita Mongolov si so sebou prinesie jurtu! Hlavný partner festivalu RYBA Košice chystá tiež niečo špeciálne. A hudobnou tvárou piateho ročníka Polievkáča bude Medial Banana. Bratislavská kapela je považovaná za slovenského lídra v žánri reggea.

Porotcov z rôznych kútov sveta
O celkovom víťazovi a držiteľovi Zlatej lyžice festivalu rozhodne trojčlenná porota zložená zo šéfkuchára Martina Nováka z Lemontree Sky & Rum Club v Bratislave, vzácneho hosťa – veľvyslanca Čínskej ľudovej republiky v SR LIN Lin, a meno tretieho porotcu ostáva prekvapením až do otvorenia festivalu.

polievkac-3

Lístky v predpredaji
Lístky na Polievkáč kúpite už teraz v Informačnom centre Delta v Kasárňach alebo online – link nájdete na vymenniky.sk. Môžete ich tiež vyhrať, a to v ankete o najobľúbenejšiu polievku, ktorá sa spustí 18. septembra. Ďalšia súťaž je na Facebooku – vašou úlohou je vyriešiť tri matematické hlavolami. Prvý sa objaví vo facebookovej udalosti Polievkový festival 2016 už 22. septembra.

Navarili sme podľa vašej chuti?

Renáta Zolnaiová
Foto: archív Výmenníkov


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Polievkový festival 2016

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems