Balkánska divočina + islandská kvalita

| Pozvánky | 29. 8. 2016

Zajtrajšie noviny sa nikdy netajili veľkou láskou k Balkánu. Na rozhovor s Kusturicom sa bývala šéfredaktorka Lusi tešila mesiac, Dubiozu Kolektiv sme na Lete v parku vítali krikom a hltali očami, zamerali sme sa aj na dokument Ostrov o Balkáncoch žijúcich v Košiciach a vychválili minuloročný Balkan Night v Tabačke. Kapela Fanfara Transilvania tam z Rumunska dovliekla kilá energie, kvalitnej hudby a radosti zo života. Teraz sa nevieme dočkať na Balkan night 2016 s rumunskou kapelou Fanfare Shukar. V Tabačke vystúpi 2. septembra o 20:00 a zahrá moldavské ľudové piesne upravené autorským cítením a fantáziou. Užijeme si rómsku hudbu, dychovku s gréckym, srbským, arménskym či tureckým nádychom, ako aj klezmer, folk a etnické prvky. Desať členov si so sebou prinesie deväť dychových nástrojov a tobosar, aby sme si zatancovali, zaspievali a spoznali hudobnú divočinu. Po koncerte je pripravený balkánsky bašavel s Djmi. Lístky si môžete kúpiť v predpredaji v sieti Ticket Art za 4 €.

tabacka 2

Deň predtým vystúpi v Tabačke aj Agent Fresco. Najviac oceňovanú kapelu na Islande nestrčíme do žiadnej škatuľky, povieme len, že hrá autenticky, emociálne a do okolia vysiela charizmu. Môže za to najmä falzet Arnóra Dana. Ten si všimla aj skupina Muse a chlapci jej predskakovali na koncerte v Reykjavíku. V roku 2015 vydali svoj tretí album Destier a pracovali na ňom dlhých päť rokov. Nie je to ľahké počúvanie, ide o mimoriadne kvalitnú, technicky prepracovanú a nápaditú nahrávku, ktorú ovplyvnili negatívne emócie vyvolané fyzickým útokom na speváka. Pred kapelou Agent Fresco zahrajú post rockovi The Ills. Tento rok už koncertovali na Pohode, Colours of Ostrava, chystajú sa na festival Iceland Airwaves a v Tabačke vystúpia 1. septembra o 20:00.

tabacka 1

Vstupenky na jediný slovenský koncert Agent Fresco a The Ills predáva sieť Ticket Art za 8 eur, na mieste zaplatíte 10 eur.

Gabika
Foto: Agent Fresco, archív kapely


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Balkánska divočina + islandská kvalita

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems