Zajtrajšie noviny dražia Kiwanis bábiku pomaľovanú Helmutom Bistikom!

| Téma čísla | 22. 7. 2016

Podarilo sa nám presvedčiť členov tunajšieho klubu, aby Zajtrajšie noviny zrealizovali dražbu jednej Kiwanis bábiky. A nepomaľoval ju nik iný, ako skvelý umelec a úžasný človek, v našich novinách veľmi obľúbený Helmut Bistika. Bábika bude do konca leta nainštalovaná v Raňajkárni Rozprávka na Hrnčiarskej 17 v Košiciach. Vydražiť si ju môžete priamo tam do 31. augusta (vrátane), alebo sledujte Facebook Zajtrajších novín. Našu originálnu Kiwanis bábiku získa ten, kto ponúkne najvyššiu sumu. Výťažok bude použitý na výrobu ďalších bábik v chránenej dielni. Meno najlepšieho dražobníka sa dozviete v 15. čísle Zajtrajších novín, ktoré vychádza 12. septembra.

dražba 2

Helmut Bistika (1963) je úspešný výtvarník, venuje sa maľbe, soche, grafike, tvorbe svojských a nápaditých umeleckých objektov. Realizuje kreatívne workshopy a pracuje s hendikepovanými aj chorými deťmi, vymaľoval  s nimi interiér košickej Detskej fakultnej nemocnice. Jeho prácu môžete vidieť aj na fasádach budov v Medzeve, kde tvorí a býva, na budove Výmenníka Obrody, ale aj vo výklade parfumérie Schwartz na Hlavnej ulici v Košiciach. Aj veľká dámska topánka, ktorá stojí pred Múzeom Vojtecha Löfflera je Helmutova kreácia.

dražba 1


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Zajtrajšie noviny dražia Kiwanis bábiku pomaľovanú Helmutom Bistikom!
  1. […] Dražíme bábiku pomaľovaný Helmutom Bistikom. Pre viac informácií klikajte TU.  […]

    Komentoval Deťom v nemocnici pomáha biela bábika | Zajtrajšie noviny dňa 22.07.2016 o 08:18:46Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems