Ocenení za pomoc druhým

| Nezaradené | 24. 6. 2016

Ceny Nadácie Orange 2015 sú v rukách ľudí meniacich svet na lepšie miesto. Ocenenia si koncom mája odniesli aj tri košické mimovládne organizácie.

V kategórii Sociálna inklúzia zvíťazilo ETP Slovensko – Centrum pre udržateľný rozvoj, o.z. s projektom svojpomocnej výstavby nízkonákladových rodinných domov pre marginalizované skupiny. Riaditeľka centra Slávka Mačáková prezradila: „V roku 2015 sme odskúšali využitie tzv. dobrovoľníckej služby pre pravidelnú účasť na výstavbe počas 6 mesiacov. Na stavbe pomáhal rodinám náš stavebný koordinátor. Všetci traja klienti si domy dokončili a od Vianoc 2015 v nich aj bývajú.“ V sekcii Vzdelávanie odišlo s cenou STROM, o.z. za prácu s nadpriemerne inteligentnou mládežou. Podľa Matúša Hlaváčika, získané peniaze použijú najmä na zaplatenie nákladov na sústredenia pre ich riešiteľov. Sú najdôležitejšou súčasťou projektu.

foto

Alexandra Bražinová z Ligy za duševné zdravie SR, o. z. (1. miesto v kategórii Vzdelávanie), Marek Adamov z Truc sphérique, o. z. (1. miesto v kategórii Komunitný rozvoj), správkyňa Nadácie Orange Andrea Cocherová, Slávka Mačáková z ETP Slovensko – Centrum pre udržateľný rozvoj, o. z. (1. miesto v kategórii Sociálna inklúzia). Foto: Nadácia Orange

Mimoriadne ocenenie patrí Súkromnej pedagogickej a sociálnej akadémii zriadenej Kultúrnym združením občanov rómskej národnosti Košického kraja, n.o., za snahu vychovávať cez vzdelávacie aktivity novú generáciu Rómov, ktorá sa bude podieľať na spoločenskom, kultúrnom i politickom dianí.

Lucia Korečková


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Ocenení za pomoc druhým

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems